Connect with us

Spravodajstvo

Benelli Quattro – nová a radikálna

Publikovaný

on

Z vnútra fabriky Benelli sa vyplavujú informácie, že výrobca chystá nový športový motocykel s objemom 600 ccm, ktorý by mal byť schopný konkurovať japonskému štvorlístku. Tak ako MV Agusta, aj spoločnosť Benelli bola inšpirovaná úspechmi Triumphu Daytona 675 a tak do triedy šesťstoviek chce priniesť svoj stroj. Aj napriek tomu, že Benelli Tornado je trojvalec, nová šesťstovka by mala mať štvorvalcový motor a nekonvenčný podvozok.

Quattro bude prvým úplne novým model vytvoreným spoločnosťou Benelli po tom ako prešli pod čínske vlastníctvo, z čoho vyplýva, že peniaze na vývoj by nemali chýbať. Lídrom projektu je Pierluigi Marco, ktorý pre Bimotu pracoval na motocykli Tesi a jeho podvozku. Špekulácie teda vedú k myšlienke, že na Quattre by mohol byť použitý podobný podvozok. Je však veľmi pravdepodobné, že Quattro dostane ?bežný? podvozok, ako má napríklad Benelli BX 449 Cross.

Motor (na titulke) vyzerá, ako klasický radový štvorvalec DOHC, 16 ventilov s elektronickým vstrekovaním. Bude to prvý motor, ktorý bude využívať Benelli Electronic Ignition Management.

Predstavenie modelu Benelli Quattro sa očakáva na výstave EICMA v Novembri.

Benelli Quattro – nová a radikálna

Advertisement

1 komentár

1 komentár

  1. kxbibo

    28. júla 2008 at 11:16

    To si ešte počkáme

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri