Connect with us

Podujatia

Bohatý motocyklový víkend v kalendári SMF

Publikovaný

on

MM SR Enduro v maďarskej obci Istenmezeje

Počas nadchádzajúceho víkendu 24. – 25. 8. 2019 sa tohtoročný seriál Medzinárodných majstrovstiev SR v endure a country crosse presunie po prvýkrát za hranice Slovenska. Predposledné podujatie uvedeného seriálu sa uskutoční v okolí maďarskej obce Istenmezeje, kde náš slovenský šampionát bude súčasťou maďarského „enduro majstráku“. Pretek v Maďarsku bude zároveň posledným klasickým endurom v sezóne 2019. Podujatie začína už piatkovou administratívnou a technickou prebierkou, po ktorej budú súťažné motocykle odovzdané do parc-fermé (uzatvorené parkovisko pre motocykle). Štart prvého súťažného dňa (sobota) je naplánovaný na 11:00 hod. V nedeľu je štart posunutý o 2 hodiny skôr, čiže jazdci nášho šampionátu sa na trať vydajú o 9:00 hod. Ako sme už v úvode spomínali, podujatie v Maďarsku je predposledným pretekom v tohtoročnom seriáli MM SR, čo znamená, že ešte nič nie je rozhodnuté a o tituloch medzinárodného majstra Slovenska sa môže rozhodnúť až na poslednom podujatí v Morovne (21. 9. 2019).  


Slovenský šampionát CPM pokračuje tretím podujatím v Grobniku 

Chorvátsky okruh Automotodrom Grobnik bude cez víkend 23. – 25. 8. 2019 hostiť už piate podujatie šampionátu Alpe Adria a európskeho pohára, ktoré bude zároveň tretím podujatím seriálu majstrovstiev Slovenska a Slovenského pohára cestných pretekov motocyklov. Súčasťou podujatia budú opäť aj majstrovstvá sveta sajdkár. Promotér seriálu Alpe Adria, chorvátska spoločnosť Lutec Racing ešte nemá definitívne uzavretú štartovú listinu, preto sa mená všetkých účastníkov pretekov dozvieme až priamo na mieste v Grobniku. Časový harmonogram podujatia nájdete webovej stránke promotéra: http://www.lutecracing.com/ Priebežné poradie M SR a SP CPM 2019 stiahnete tu. Na portáli www.moto-cup.sk budete môcť tradične v samostatnom článku sledovať odkazy na výsledky, live timing a live video z Grobniku.  


MM SR v motokrose MX50/65/85/Ladies v sobotu v Šenkviciach 

V sobotu 24. 8. 2019 sa v obci Šenkvice uskutoční v poradí štvrté a zároveň predposledné podujatie tohtoročného seriálu Medzinárodných majstrovstiev SR mládeže a žien v motokrose. Na uvedenom podujatí budú mať jazdci možnosť bojovať ešte o nejaké body do priebežného hodnotenia seriálu, lebo finále je už za dverami! Program v Šenkviciach začína už tradične oboznamovacími tréningami od 8:15 hod., ďalej budú od 10:00 hod. nasledovať kvalifikačky a na ostrý štart prvej finálovej jazdy sa ako prví postavia jazdi triedy MX85 o 12:15 hod.    


Nedeľa bude v Čataji patriť motokrosu 

V nedeľu 25. 8. 2019 sa bude obcou Čataj rozliehať zvuk silných motorov. Príčinou revu motoriek bude regionálne motokrosové podujatie, konkrétne piate podujatie tohtoročného seriálu MX SPORT Cup (regionálny pohár západ). Okrem toho sa v Čataji uskutoční i záverečné podujatie seriálu Slovenský pohár v motokrose 2019. Čatajský motokros je predposledným podujatím v tohtoročnom kalendári seriálu MX SPORT Cup. Pred nami je ešte jeden záverečný motokros v Beckove, kde sa rozhodne o víťazoch v jednotlivých kategóriách. Na štart sa v Čataji postavia jazdci tried: MX65, MX85, MX Ladies, MXjunior125, MX2 junior, MX2, MX Open, MX4, MX4+, Twnishock a taktiež aj triedy MX1 hobby a MX2 hobby. Štart prvej finálovej jazdy je naplánovaný na 13:00 hod. Viac informácii k podujatiu nájdete na webe SMF: http://www.smf.sk/motocross-zvlastne-ustanovenia/  


 Predposledný šprint sa uskutoční v Trenčíne

Počas nadchádzajúcej soboty (24. 8. 2019) sa na trenčianskom letisku uskutoční predposledné podujatie seriálu M SR v šprinte motocyklov. Organizátorom podujatia je Slovenská šprintérska asociácia a okrem vertikálnych súbojov motoriek si budú kone pod kapotou porovnávať i vytuningované autá.    


„Zlatá prilba SNP“ – 56. ročník túto nedeľu v Žarnovici 

V nedeľu 25. 8. 2019 sa na našom jedinom plochodrážnom ovále v Žarnovici uskutoční najstaršie motocyklové podujatie na Slovensku – „Zlatá prilba SNP“. Tohtoročného, už 56. ročníka Zlatej prilby, sa zúčastnia jazdci z 8 krajín Európy, medzi ktorými nebudú chýbať ani slovenskí mladí jazdci – David Pacalaj, Michal Tomka, Jakub Valkovič a Ján Mihálik. Štartová listina ešte nie je definitívne uzatvorená, jej konečná verzia bude zverejnená v najbližších dňoch na webovej stránke organizátora AMK PD Žarnovica – www.speedway.sk Oficiálny program podujatia začína v nedeľu slávnostným otvorením, ktoré je spojené s predstavením štartujúcich jazdcov o 13:30 hod. Štart prvej jazdy je naplánovaný o 14:10. Lístky je možné zakúpiť si v predpredaji so zľavou 5% priamo na webstránke http://www.speedway.sk/?q=node/79. Na uvedenom odkaze nájdete aj bližšie informácie o vstupnom a parkovaní v areáli.


Tlačová správa SMF

Bohatý motocyklový víkend v kalendári SMF

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri