Connect with us

Spravodajstvo

BRP ROTAX uvádza na trh nový výkonnejší a úspornejší motor E-TEC 800R

Publikovaný

on

Valcourt, Québec 19. januára 2010:
BRP najnovšie zavádza svoju revolučnú technológiu motora E-TEC v snežnom skútri Ski-Doo v podobe dlho očakávaného motora Rotax E-TEC 800R. Tento ľahký dvojtaktný dvojvalec využíva sofistikované elektronické vstrekovanie paliva spolu s výkonnou riadiacou jednotkou, ktoré majú najväčší podiel na ohromnom zvýšení výkonu a efektivity. Tento motor debutuje v roku 2010 v modeloch Ski-Doo MX Z vo verzii X.

"Nejde o žiaden kompromis motorov. Nielenže produkujú viac výkonu, ale stanovujú nové štandardy pre spotrebu paliva a oleja," povedal Bob Lumley, viceprezident predaja a marketingu Ski-Doo/Sea-Doo. "V skutočnosti, nový Rotax E-TEC 800R je až 37% lepší ako naši konkurenti v spotrebe pohonných hmôt", dodal Lumley.

Výhody motora Rotax 800R E-TEC sú:
– výkon ako Rotax Power T.E.K. 800
– vynikajúca spotreba paliva: 12,3 l / 100 km
– veľký dojazd na nádrž: 325 km
– nízka spotreba oleja: 450 km / l
– prakticky bez dymu a zápachu
– nižšie emisie než ktorýkoľvek iný skúter v triede 800 cc na trhu
– štart na prvé zatiahnutie
– super hladký, rafinovaný voľnobeh
– výrazne ľahší ťah plynu
– automatická brzda

BRP po prvý krát predstavil technológiu E-TEC vo svojom lodnom motore Evinrude v roku 2003 a následne získal cenu za najekologickejšiu motorovú technológiu od americkej agentúry na ochranu životného prostredia. Táto technológia bola neskôr upravená pre snežné skútre Ski-Doo a prvýkrát bola uvedená na trh v roku 2008 s motorom Rotax E-TEC 600 HO. Od tej doby je 600 cc motor najpredávanejší a získal mnoho ocenení.

"Tento počin odráža vynikajúcu schopnosť inovácie BRP a to najmä v rozširovaní technológií šetrných k životnému prostrediu", hovorí Yves Leduc, viceprezident a generálny manažér divízie pre Severnú Ameriku. "Prenos technológií z jedného výrobku na druhý demonštruje silu a schopnosti nášho dizajnu a technických tímov. Rozširuje technologický pokrok našich produktov ďalej a rýchlejšie."

Čierne snežné skútre Ski-Doo MX Z X pre rok 2010 už poháňa nový motor. Bude ich možné zakúpiť u predajcov v Severnej Amerike BRP v najbližších dňoch. Ich počet je ale obmedzený.

Aby zákazníci mohli zažiť vlastnosti vynikajúceho nového motora na vlastnej koži, výrobca bude zvyšok zimy organizovať demo prehliadky Ski-Doo MX Z X 800R E-TEC (harmonogram akcií je k dispozícii na [linka]). Plus modely Summit E-TEC 800R budú k dispozícii v podobe predvádzacích modelov.

BRP ROTAX E-TEC 800R

Advertisement

1 komentár

1 komentár

  1. Tonyy

    17. februára 2010 at 9:17

    Evinrude už v roku 2003 a rotax až teraz? K…va dlhý vývoj,alebo zimný spánok?

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri