Connect with us

Podujatia

Cez víkend budú preteky v Trenčíne aj v Novom Meste

Publikovaný

on

Bohatý program čaká na slovenských fanúšikov pretekov cestných motocyklov počas nasledujúceho víkendu. Žiaľ, smutné je, že sa naraz budú konať dve podujatia vzdialené od seba len pár desiatok kilometrov. Pri nabitých termínových kalendároch našich pretekárov sa však termínovej kolízii vyhnúť nedalo…

Na trenčianskom letisku sa odohrá tretie tohtoročné podujatie voľných medzinárodných pretekov Race for fun! organizované nielen pre jazdcov s licenciami, ale aj pre motorkárov z našich ulíc. Navyše sa tieto preteky budú započítavať aj do hodnotenia ERES-Racing Cupu, a tak sa v Trenčíne zíde kvalitná, predovšetkým česko-slovenská konkurencia. Už v piatok poobede začína program voľnými tréningami, tie budú (už ale s časomierou) pokračovať v sobotu, v nedeľu doobeda prebehnú kvalifikácie a poobede preteky.
Či už sa podujatia chystáte zúčastniť ako diváci, alebo dokonca pretekári, všetky potrebné informácie nájdete na stránke
www.roadracing.sk [linka].

Druhým víkendovým podujatím je už tradičný Európsky pohár veteránov v jazde pravidelnosti v Novom Meste nad Váhom na Podjavorinskom okruhu.
Aj tentokrát nám usporiadatelia na čele s Petrom Balážom sľubujú obrovskú účasť pretekárov a predovšetkým klenotov na dvoch kolesách, ktoré v minulosti patrili k tomu najlepšiemu čo sa na svetových okruhoch preháňalo. V sobotu sa budú v Novom Meste, kde na trati pribudol nový kruhový objazd, konať tréningy, v nedeľu od rána potom samotné preteky v jazde pravidelnosti.

Rozhodnutie kam sa cez víkend vybrať je samozrejme na vás, niekomu sa páčia viac veterány, iný zasa rád navštívi preteky súčasných strojov, ťažšie to budú mať tí, ktorí by radi videli oboje. Riešením by snáď mohlo byť podeliť si to, v jeden deň byť napríklad v Novom Meste a nadruhý deň v Trenčíne. Ale to už samozrejme nechám na vás.

Medzi najrýchlejších pretekárov bude v Trenčíne určite patriť Vladimír Ruža (v strede)

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri