Connect with us

Podujatia

Cez víkend na Superbiky do Brna

Publikovaný

on

Majstrovstvá sveta Superbikov a Supersportov spolu s pridruženými stockovými triedami cez víkend zavítajú na Masarykov okruh do Brna, kde sa každoročne zíde aj množstvo slovenských fanúšikov, ktorí tentoraz budú môcť v nedeľu po dlhých rokoch povzbudiť aj dvoch slovenských pretekárov. Samozrejme netreba zabúdať ani na ?domácich? českých jazdcov, ktorí majú v našich končinách rovnako množstvo priaznivcov. Menovite spomenieme najmä Jakuba Smrža, ktorý podáva v Superbikoch vynikajúce výkony a v Brne bude opäť patriť medzi najrýchlejších jazdcov.

Situácia v triede Superbike sa po suverénnom úvode šampionátu v podaní Noriyuki Hagu, štartujúcom na Ducati, riadne zamotala a po Japoncovom zranení v predchádzajúcich pretekoch v anglickom Doningtone, mu z náskoku zostalo doslova pár bodov. Jeho najväčší konkurent, Američan Ben Spies s Yamahou, je momentálne vo fantastickej forme a hoci je v svetovom superbikovom šampionáte nováčikom, v Brne môžme očakávať jeho útok na vedúcu priečku šampionátu. Nikto nedokáže odhadnúť Hagov zdravotný stav, ale Japonec sa už v minulosti osvedčil ako skvelý bojovník a svoju kožu, presnejšie povedané vedúce postavenie v šampionáte, Američanovi určite nedaruje len tak zadarmo.

Aj v triede Supersport dominujú jazdci, o ktorých doposiaľ nebolo veľmi počuť, Brit Cal Crutchlow a Ír Eugene Laverty zatienili nielen obhajcu titulu Austrálčana Pitta, ale aj najväčšieho favorita šampionátu, ktorým bol pred sezónou Turek Kenan Sofuoglu.

Nedeľný deň odštartujú o dvadsať minút pred jedenástou hodinou preteky Pohára FIM v triede Superstock 1000, kde bude chcieť úlohu favorita potvrdiť vedúci muž priebežného hodnotenia Belgičan Xavier Simeon jazdiaci na Ducati. Vzápätí absolvujú svoju prvú jazdu Superbiky, nasledujú preteky triedy Supersport a o 14:30 sa v rámci európskeho šampionátu triedy Superstock 600 do pretekov vydajú aj dvaja slovenskí pretekári, Tomášovia Krajčí a Svitok. Obaja pretekári by sa v náročnej konkurencii rozhodne stratiť nemali, ich tohtoročné výborné výkony v medzinárodnom alpsko-jadranskom šampionáte dávajú nádej na dobré umiestnenie aj v Brne. Druhá jazda Superbikov, ktorá bude odštartovaná o 15:30 h, uzavrie podujatie, ktoré by si žiadny priaznivec motocyklového športu rozhodne nemal nechať ujsť.

Risso46

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri