Connect with us

Spravodajstvo

Dacoit od Nitin Design

Publikovaný

on

Dacoit je nový koncept motocykla od dizajnérskej dielne Nitin Design, ktorú vedie Nitin Khorsa. Nitin sa zaoberá nezvyčajným dizajnom automobilov a motocyklov. Za motocykel Dacoit bol ocenený cenou CG Choice Award. CG society, ktorá udeľuje túto cenu, je najväčšia svetová organizácia pre kreatívnych digitálnych umelcov.

Plán na vývoj tohto motocykla vznikol päť rokov dozadu. Odvtedy až dodnes zapadali prvé skice prachom. Nitin si spomenul na svoj plán vytvoriť agresívny motocykel a tak sa s tímom pustili do práce, aby predstavili Dacoit.

Meno tohto konceptu ?Dacoit? pochádza z Indie (tak ako Nitin, ktorý je pôvodom Ind). Je to indický názov pre bandy lupičov, ktorí sú obvykle ozbrojení a nebezpeční.

Dacoit pravdepodobne zostane len na obrazovkách dizajnérov a do praxe sa nedostane, ako dizajnérsky kúsok sa však vydaril.

Viac foto na stránkach Nitin Design [linka]

Dacoit od Nitin Design

5 komentárov

5 Comments

 1. kxbibo

  5. januára 2008 at 8:00

  To je ááááááááále humus 😟

 2. betty

  5. januára 2008 at 8:47

  To je ale kraaaaaaaaaaasne 🙂

 3. eXeBaT

  5. januára 2008 at 9:15

  Mám v mobilnom telefóne dokument z roku 1957, ako si na Parížskej výstave budúcnosti predstavovali modernú domácnosť v roku 2000.

  Televízne nakupovanie, v chladničke vydržia potraviny najmenej pol roka, stačí stlačiť gombík a presne odvážené suroviny sú pripravené na varenie, mramorom vykladaná platňa vôbec nepáli a predsa varí rýchlo a spoľahlivo indukčnými prúdmi, kuchársku knihu nahradili dierované štítky a elektrónkový prístroj sa postará o ďalšiu prácu, kuriatko do zlatista upečú infračervené lúče.

  A tak isto to bude aj s futuristickými konceptami motocyklov 😁

 4. kxbibo

  5. januára 2008 at 10:03

  eXeBaT koľko bolo štúdií a koľké sa podobajú z tých čias na dnešné veci. Je ich málo. Minule som to porovnával na autách. Aspoň som sa dobre nasmial. 😁

 5. pogicko

  5. januára 2008 at 16:28

  Juuuuuha….zaujimave 😎

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri