DAKAR 2009 – Ivan Jakeš pokračuje v súťaži!

Tlačová správa SMF 04/2009

Po vážnych technických problémoch s motorom, ktoré mal slovenský jazdec Ivan Jakeš v tretej etape 30. ročníka Dakar Argentína-Chile bol jeho štart vo včerajšej etape vážne ohrozený, no počas noci sa podarilo poruchu motora odstrániť a Ivan odštartoval zo 179.miesta na trať štvrtého súťažného dňa. Podľa on-line pohybu na oficiálnej stránke [linka] si Ivan napriek uvedeným problémom počínal výborne. Na 136 km bol na 63. mieste a na 180 km figuroval na 53.mieste, dokonca na 310 km bol na vynikajúcom 34.mieste. Do cieľa nakoniec dorazil na 39. mieste.

Dnešná 5. etapa z Neuquenu do San Rafael meria celkom 763 km z čoho až 506 km je špeciál. Jazdcov opäť čaká náročný deň a veríme, že Ivan si v cieli opäť polepší. Na štart vyrazil ako 39 jazdec z celkového počtu 162 jazdcov, ktorí sa postavili na štart dnešnej etapy.