Connect with us

Spravodajstvo

Dakar 2009 ? po 6. etape Ivan Jakeš na 50. mieste

Publikovaný

on

TLAČOVÁ SPRÁVA SMF č.5/2009
Ivan Jakeš má za sebou ďalšie dva náročné dni a vedie si veľmi dobre. Po stredajšom výbornom 27. mieste obsadil slovenský jazdec vo včerajšej 6.etape dakarskej rely Argentína-Chile 2009 50.miesto a v celkovom poradí je, s 3-hodinovou penalizáciou, na 90-tom mieste.

Z dôvodu nepriaznivého počasia z predchádzajúceho dňa bol včerajší štart posunutý o dve hodiny. Taktiež bola skrátená trasa – špeciál bol skrátený na 178 km, nakoľko cez rieku, kde viedla trasa nebolo po búrke možné prejsť. Dôsledkom búrky zostalo v stredu veľa automobilov v pieskových dunách a mnohých bol veľký problém vôbec nájsť. Búrka bola extrémna, napr. press stan vietor zdvihol pol metra nad zem a novinári ho držali aby neodletel. Podľa neoficiálnych správ bola situácia v Argentíne dosť chaotická.

Po viac ako dvojdňovom prerušení kontaktu so slovenskými zástupcami na Dakare 2009 sa nám včera cez sms správu ozval Ján Hrehor (cit).:

?Ospravedlňujeme sa za odmlku, ale signál tu funguje len kde bývajú ľudia. V utorok to bolo prakticky len na štarte a potom až na 400. km v cieli a tam už nebol čas. Ivanovi sa v pondelok v noci menil motor, už ďalší nemá. Skúsime to v KTM-ke opraviť a potom cez deň voľna by sme ho dali späť. Ten by mohol vydržať až do konca! Taktiež sme menili motor druhému jazdcovi KM racing teamu Pabiškovi. Tretí jazdec Randýsek bol so zlomenou nohou prevezený helikoptérou do nemocnice. Ivanovi sa po tých pondelňajších nervákoch šlo v utorok a hlavne v stredu celkom ok i keď je to veľmi náročné. Vieme, že u nás je -15 stupňov tu je +33 a dokonca už bolo aj +40. Dúfam, že sa nám v sobotu už konečne podarí spojiť i osobne telefonicky " , napísal Ján Hrehor.

Voľný deň je v programe naplánovaný na sobotu 10. 1. 2009. Dúfame, že sa Ivanovi podarí aj dnes dôjsť šťastne do cieľa siedmej etapy. 7. súťažný deň sa ide z Menodzy do Valparaisa. Trať je dlhá 816 km a bude sa na nej objavovať rôznorodý profil. Pred vstupom do pohoria Kordiliery budú jazdci prechádzať dunami s pieskom ako na Sahare, ktorý miestny obyvatelia nazývajú ?guadal?. Čo sa týka hôr , tak len v špeciálke budú prejazdy vo výške cca 3 000 m, z ktorých bude možno krátko zahliadnuť vrchol Aconcagua, čo je najvyššia hora And s výškou 6 959 m.n.m. Potom jazdci prekročia hranicu a dôjdu k moru do Valparaiso.

sekretariát SMF

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri