Connect with us

Spravodajstvo

Dakar bol zrušený, Heroes Legend pokračuje

Publikovaný

on

Napriek tragickému zrušeniu dakarskej rely, rely z názvom Heroes Legend bude pokračovať. Heroes Legend je finančne menej náročná súťaž a tento rok sa pôjde jej tretí ročník. Organizuje ju viacnásobný víťaz (na motocykli aj aute) Dakaru a organizátor Hubert Auriol.

Rely Dakar bol pod teroristickou hrozbou a aj napriek tomuto faktu budú jazdci štartovať na Heroes Legend rely, ktorá bude štartovať 8. marca z Paríža a končiť, ak všetko pôjde dobre, 22. marca v Dakare.

Rely nie je tak namáhavá, ako dakarská, ktorá má maximum 500 km denne. Bežné etapa rely Heroes Legend má dĺžku 200 až 300 km za deň.

Závodu sa môžu zúčastniť akékoľvek motocykle, súťaž má tri kategórie:
– ?Classic? ? motocykle, ktoré boli vyrobené pred rokom 1995.
– ?Open? ? akýkoľvek typ motocykla.
– ?Bivuac to bivuac? ? je určený pre motocykle, ktoré niesu terénne (alebo jazdci nechcú ísť terénom). Jazdci v tomto prípade budú kopírovať trasu závodu po spevnených cestách (väčšinou po asfalte).

Registračný poplatok pre motocykel je okolo 4640 eur (155000,- Sk), čo je o dosť menej, ako v prípade dakarskej rely. V prípade, že záujemca nemá motocykel (alebo motocykel vhodný pre takúto súťaž), môže si jeden prenajať.

Rely, oproti dakarskej, neženie jazdcov do extrému, ale je skôr o zábave.

Ako sa píše na stránkach Heroes Legend [linka]

Hlavnou myšlienkou Heroes Legend, je vytvoriť ten správny pocit. Pocit z úspechu, priateľstva, potešenie z jazdy kam chcete ísť, potešenie z objavovania nových oblastí a potešenie z dobrodružstiev, ktoré si budete vymieňať s priateľmi.

Heroes Legend je vytvorená pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo, pre tých, ktorí sa chcú vzoprieť púšti a prežiť dobrodružstvo na motocykli, alebo na 4×4 vozidle.

Toto podujatie je odpoveďou všetkým ?profesionálnym? závodom organizovaným v súčasnej dobe, ktoré sú finančne neúnosné a fyzicky neprekonateľné pre amatérskeho závodníka. Je tu ako odpoveď pre všetkých, ktorí si raz povedali: ?Raz pôjdem do Dakaru!?

Heroes Legend

Advertisement
Suzuki Suzuki
3 komentáre

3 Comments

 1. Furby

  10. januára 2008 at 9:33

  No kedže Dakar padol tak sa tu zúčastní asi dosť jazdcov, ale skôr asi tak rekreačne… Určite lepšie ako čakať na budúci rok s neistotou či vôbec Dakar bude. A cenovo je to aj zaujímavejšie 🙄

 2. Noob

  10. januára 2008 at 10:11

  Je úžasné čo sú niektorí schopní urobiť pre prachy – v tomto prípade organizátori….. Chcel by som vidieť tie papiere čo dajú podpisovať tým chudákom…..

 3. Gaaspi

  12. januára 2008 at 20:00

  Fénix motoklub by sa mohli chopiť iniciatívy, a zorganizovať mustang-pionier cup v mauretánii! 😁 😀 Keď kúpim na mustanga mójho nový drapák a sponzora zoženiem tak sa na Heroes Legend aj ja prihlásím 😁 Dve bandasky vody bandasku benzínu liter M2T sieť proti moskytom a ide sa 😀 😀 😀

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri