Connect with us

Spravodajstvo

Dobrá muzika za málo peňazí – Predstavenie Yamaha Neo’s Easy BW’s Easy

Publikovaný

on

V segmente skútrov patrí Yamaha už dlhé roky medzi lídrov a pestrosťou ponuky sa jej málokto vyrovná. Pre rok 2013 sa táto ponuka naviac rozrastie o dvojicu atraktívnych a cenovo dostupných 50-tok namierených na mladých jazdcov.

Yamaha Neo’s Easy – dostupná zábava do mesta
Yamaha pri výbere vhodných adeptov cenovo dostupných modelov siahla po osvedčenej dvojici 50-tok. Prvým z tejto dvojice je dobre známy mestský skúter Neo’s 50. Vo verzii Easy výrobca vsadil na nízku cenu a luxus obmedzil na minimum. Neo’s Easy tak prichádza s plechovými ráfmi kolies, bubnovými brzdami, analógovými budíkmi a mechanickým štartérom.

Atraktívny dizajn a živá 50-ka
Po stránke dizajnu sa nič nemení a atraktívne malého mestského skútra sú rovnaké ako na pôvodnej verzii. Pod plastmi sa nachádza osvedčená vzduchom chladená dvojtaktná 50-ka, ktorá okrem maximálnej spoľahlivosti ponúka aj dostatok výkonu a svižnej akcelerácie, ktorú oceníte v preplnenom meste. Ďalšou prednosťou tohto modelu je ľahké ovládanie a vďaka 12-palcovým pneumatikám sa nemusíte obávať rozbitých ciest.

Yamaha BW’s Easy – čistá zábava
Tento skúter je doslova legendou a už viac ako jedno desaťročie predstavuje v ponuke výrobcu robustnú a zábavnú 50-ku, ktorá si poradí v ľubovoľnom prostredí. Teraz prišiel čas ponúknuť cenovo dostupnejšiu verziu tohto modelu, ktorá prinesie rovnakú zábavu pre širší okruh jazdcov. Podobne ako Neo’s Easy aj tento model okresal výbavu na minimum a okrem plechových ráfov ponúka bubnové brzdy, jednoduchú prístrojovku a mechanický štartér.

Malý drsňák
Čo však zostáva nezmenené je ochota skútra popasovať sa aj s náročnejšími podmienkami a nebráni sa občasným výletom do terénu. Jednoduchá kapotáž ukrýva vzduchom chladenú dvojtaktnu 50-ku, ktorá bez problémov dá veci do pohybu a tento skúter nemá problém držať krok s mestskou premávkou.
Oba skútre budú ponúkané len v čiernom sfarbení a do predaj sa dostanú v priebehu marca.

Text: Miro Tamáši, foto: Yamaha

Článok bol publikovaný v časopise Motomagazín 4/2013 Janka

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri