Connect with us

Podujatia

Ducati Slovakia Cup úspešný aj tento rok

Publikovaný

on

Ducati Slovakia Cup úspešný aj tento rok
Aj tento rok patril seriál Ducati Cup medzi spestrenie pretekov na okruhu ako aj na podujatiach Road Racing-u. Divácky obľúbená kategória obsahovala celú paletu motocyklov Ducati všetkých rokov výroby a modelov. Jazda pravidelnosti umožnila aj slabším motocyklom získať vytúžené zlato. 

Motocykle Ducati vo finále na ringu
Október vo svojej druhej štvrtine nepatril k najteplejším (trať dosahovala len 12,9st) a to vôbec neodradilo pretekárov v takmer tridsiatich triedach zaslať svoj prihlášku na finálovú bodku za pretekárskou sezónou na Cene Slovenska v dňoch 11-13.10.2019.

Po už známych pretekoch v Holíči sa posledné dvoj-kolo pretekov konalo na Slovakiaringu. Náš kolega Dušan „Campa“ Lysák chýbal pre plánovanú operáciu kolena v Holíči a bol  v celkovom hodnotení na prvom mieste kde viedol o jedenásť bodov pred výborným Ľubom Deckárom. Tretí Peter Futaš strácal na Campu 38 bodov.

Chladnejšie počasie divákom spestrilo nielen slnko, ale aj komentovanie nášho redakčného kolegu Richarda Karnoka. Už piatok ukázal svoju októbrovú náročnosť a do konca šampionátu si vypýtal viac ako 30 pádov. Hneď v prvom tréningu ťažko padol v dlhej pravej  Peter Futáš. Zle dopadla nie len jeho ruka, ale aj Ducati 851 a tak stratil možnosť bojovať o celkové tretie miesto.

Náš  Dušan „Campa“ – tvrdý pád a bezvedomie…
Dušan Lysák vo farbách redakcie už v druhom tréningu atakoval čas pod 2:20 keď jeho Ducati 848 v zákrute číslo 7 pri preložení do rýchlej ľavej stratila predok a Campa mimo asfaltu pocítil tvrdosť jeho motocykla keď sa vo vysokej rýchlosti dotkol zeme a zrazil so svojim strojom. Z bezvedomia sa ho mimo záchranárov snažil prebrať aj za ním jazdiaci Miroslav Medek. Všetko dobre dopadlo, vážna nehoda ukončila boj nášho kolegu o prvé miesto a podpísala sa ťažkým otrasom mozgu a niekoľkými zlomeninami výbežkov stavcov. Diváci veľmi dobre vedia, že aj pri jazde pravidelnosti V Ducati Cup dajú jazdci do toho naozaj všetko.

Foto

Počas roka výborne jazdiaci Ľubomír Deckár (153 bodov) na krásnej Ducati V4 nedal nikomu šancu pri svojich vyrovnaných výkonoch. Vrátane Holíča na posledných 3 pretekoch nazbieral až 55 bodov a stal sa tak zaslúžene Majstrom Ducati Slovakia Cup a potvrdil, prečo je pravidelne na popredných miestach. Dušan Lysák (129 bodov) v posledných troch pretekoch nebodoval a udržal si miesto vicemajstra pred rýchlim Petrom Gazdíkom (122 bodov) na Ducati 1098. Ten dokázal poraziť dobre jazdiaceho Róberta Bódiša o tri body práve v nedeľnom preteku. Celkovú päťku uzatvára Miroslav Medek (102bodov), ten sa nezúčastnil troch pretekov a tento deficit sa odzrkadlil na konečnom hodnotení. Ako zaujímavosť ešte uvedieme, že manželka Dušana Lysáka – Janka, sa začiatkom roka zúčastnila prvých dvoch pretekov a skončila na celkovom 18.  mieste. Na tom by nebolo nič zvláštne, Janka to ale stihla v prvej fáze tehotenstva a to jej zabránilo absolvovať ostatné preteky v šampionáte. Gratulujeme.

Boj v Classic Legend
O poriadne vzrušenie sa postarala aj dvojica jazdcov jazdiacich v Alpe Adria triedu Classic Legend a poznáme ich aj ako pretekárov Ducati Cup. Jan Čížek a jeho Ducati 851 mali už pred Vranskom náskok takmer 30 bodov no tak ako Dušan Lysák, v rovnakej zákrute havaroval a ako keby šťastím sa mu nič nestalo. To využil Michal Špaček a nedal nikomu šancu, v oboch pretekoch na Ducati 851 obsadil 1 miesto a tak za prvým Janom Čížkom (150 bodov) zaostal len o 10 bodov a stal sa tak vicemajstrom v triede Legend. Na tretie miesto odsunul Michala Jeřábka, ten získal celkovo 134 bodov.

Ducati Cup aj v roku 2020
Celá séria Ducati Cup pokračuje aj v roku 2020, nebude chýbať Slovakiaring, Ducati Day alebo cestné meranie síl v Trenčíne či v Holíči.  Dušan Lysák odštartuje aj sezónu 2020 a my mu v redakcii prajeme skoré uzdravenie.
Všetkým víťazom srdečne blahoželáme!

Stav 2019 Ducati Slovakia Cup: https://www.roadracing.sk/vysledky-m-sr/
Info: Richard Karnok
Foto – Peter Ruža – www.sportphoto.sk
Text: REDAKCIA

Ducati Slovakia Cup úspešný aj tento rok

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri