Connect with us

Spravodajstvo

Dunajská Streda zahájila MM SR minimotocyklov a skútrov

Publikovaný

on

V nedeľu 21. apríla sa na kartingovej trati v Dunajskej Strede uskutočnilo prvé tohtoročné podujatie Medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky v motocyklových kategóriách Mini Moto, Mini GP a skútrov. Agentúra Motosport Agency, ktorá je Slovenskou motocyklovou federáciou poverená organizovaním seriálu, pripravila výborné preteky doplnené ideálnym počasím.

Keďže sa tento rok šampionát organizuje spolu s maďarskou a českou motocyklovou federáciou, podujatia sa zúčastnilo viac ako sedemdesiat pretekárov a to zabezpečilo nielen kvalitnú účasť, ale aj strhujúce súboje na pretekárskej trati.
Podujatie svojou účasťou poctil aj prezident Slovenskej motocyklovej federácie Dr. Peter Smižík, ktorý preteky hodnotil veľmi pozitívne a na záver programu oceňoval najúspešnejších pretekárov. A komu sa v Dunajskej Strede darilo najviac?
V kategórii Mini Moto v triede Junior A, teda medzi najmladšími pretekármi do 9 rokov, sa najviac darilo domácemu sedemročnému pretekárovi Michalovi Búlikovi, obhajcovi titulu šampióna, ktorý zvíťazil pred českým jazdcom Jonášom Kocourkom a krajanom Máriom Zajacom. Trieda Senior Open 40 sa stala dominantou českých zástupcov, keď víťazstvo v oboch jazdách a aj celkovo vybojoval Petr Jadrný, pred Jakubom Machů a Markétou Strnadovou. Slovák Libor Varmuža ovládol obe jazdy triedy Senior Open Expert, keď po oba razy za sebou zanechal českého pretekára Petra Seménku. Tretie miesto obsadil slovenský jazdec Marek Pecúch.
Premiéru v šampionáte mala kategória Mini GP, kde v triede Mini GP 50 suverénne víťazil úradujúci Majster Európy Martin Gbelec z Českej republiky. Na stupňoch víťazov ho doplnil krajan Jiří Mrkývka a maďarský jazdec Márk Babonics. Zo slovenských pretekárov sa najlepšie darilo v cieli štvrtému Filipovi Simonicsovi.
V kategórii skútrov sa darilo predovšetkým slovenským pretekárom. V triede Street zvíťazil Adam Bednár, v Sportoch bol najúspešnejší Lukáš Há, ktorý zvádzal prekrásne súboje s Lukášom Hypským. Aj v triede Racing zostalo víťazstvo na Slovensku a to vďaka Lukášovi Sulovi, ktorý porazil Maďara Attilu Magdu a jeho brata Sándora, no v triede Open sa pre zmenu najlepšie darilo maďarskému pretekárovi Attilovi Gáspárovi, ktorý zvíťazil pred naším Martinom Gudábom a krajanom Bence Baloghom.
Medzinárodné majstrovstvá Slovenskej republiky pokračujú druhým podujatím 12. mája v českom Písku.

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri