Connect with us

BMW boxer vibrácie

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa BMW boxer vibrácie

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 40 )
  • Autor
    Príspevky
  • #82772
    emissions
    Účastník (Participant)

    Zdravím Vás,

    dnes som sa bol prvý krát previesť na BMW R 1150 R a dosť nepríjemne ma prekvapili silné vibrácie, počas celého chodu motora, či už to bol voľnobeh alebo jazda v 100km/h. Predtým som mal Hondu Hornet 600,možno preto som nato tak citlivý. Aké s tým máte skúsenosti? Dá sa nato zvyknúť?

    #82773
    raptor
    Účastník (Participant)

    Radovy stvorvalec bude mat vzdy kultivovanejsi chod ako dvojvalec bez ohladu na uhol ktory medzi sebou valce zvieraju

    #82774
    malymirec
    Účastník (Participant)

    Tak tak. Dvojvalec si treba kupit, ked chce clovek citit masinu. Stvorvalec si kupuju ti, co chcu povysavat krajnice 😁

    #82775
    emissions
    Účastník (Participant)

    To je mne jasné. Ja som čakal vibrácie, ale nie takéto silné a hlavne nie také, že sa budú prejavovať takmer stále. čítal som že pri ostrej akcelerácii je to bežné, ale ja to cítim aj pri prejazde dlhou rovinkou s plynom v tej istej polohe.Neviem či si mám nato zvykať, alebo sa mám naučiť motor použivať v optimálnych otáčkach, aj keď zatiaľ neviem aké to sú. Všimol som si len že vibrácie sa strácajú v rozmedzí otáčok 2500 až 3500, cez 4000 je to už nepríjemné. Možno je niečo s motorom.

    #82776
    raptor
    Účastník (Participant)

    Emisions – boxer je motor ktory nema rad vysoke otacky ale naopak paci sa mu v nizsich

    mam rovnaky motor len inak sprevodovany a nad 4000 jazdim len vynimocne (ked jej chcem prevetrat rury aby nezlenivela)

    – mozno bude treba zosynchronizovat lanka a zostelovat podtlaky ale nikdy nedosiahnes u boxera zamatovy chod stvorvalca, ta motorka skratka vzdy bude vibrovat viac ako sestovkovy stvorvalec

    #82777
    emissions
    Účastník (Participant)

    No tak potom 130 km/h musí byť pre tú moto utrpenie, keď už v stovke sa takto správala. Neviem musím si to teraz viac všímať, zatiaľ som na nej spravil len cca 30 km.

    #82778
    duroslav
    Účastník (Participant)

    Na 2buch treba ist z 1buchu 😁

    #82779
    kxbibo
    Účastník (Participant)

    emissions podobne ako reagoval duroslav povoz sa na jednovalci a potom oceníš kultivovaný chod dvojvalca. 😁

    #82780
    emissions
    Účastník (Participant)

    Mal som už aj jednovalec a dlho, síce to bola len honda cbr 125 R (môžete sa zasmiať) ale jazdil som na mnohých jedno aj dvojvalcoch (pegaso, supermotard, SV atď.). Zatiaľ žiadny boxer. Toto je niečo úplne iné. Najhoršie je to že to nemám s čím porovnať, keďže týchto moto je tak málo. Vy tie vibrácie na boxeroch vnímate ako? Kedy sa prejavujú?

    #82781
    raptor
    Účastník (Participant)

    Emisions posad na tvoju motorku niekoho kto boxera jazdi dlhsiea on ti povie ci su tie vibracie normalne alebo je tam nieco viac

    neviem ako je naprevodovane eRko ale 130 km/h by pre ten motor malo byt na 6 kvalte uplna pohoda 🙂

    boxer v zasade nevybruje viac (ani menej) ako iny litrovy dvojvalec

    #82782
    CBR900RR
    Účastník (Participant)

    malymirec preto som ta povysaval na šturci s Hornetom že? 🤣

    #82783
    emissions
    Účastník (Participant)

    Ale kde niekoho takého tu u nás v Prievidzi zoženiem.Poznám veľa motorkárov, ale asi nikto z nich na tomto motore nešiel. Rozmýšlal som ísť s tým na jar do Tempusu v BA nech sa na tom prevezú, aj tak tam musím ísť.Len škoda že až na jar.

    #82784
    VMax
    Účastník (Participant)

    Emissions : mal som podobný pocit na BMW Adventure riadidlá vybrovali až nepríjemne navyše to ani neťahá 😛 😛 😛 , nechápem ako môžu všetci tú motorku velebiť do neba ? 🤐 😈

    PS: tak a do mňa !

    #82785
    VMax
    Účastník (Participant)

    Do kelu sorry za tú hrubku v slove vibrácie 😠 😠 😠

    #82786
    MartineR
    Účastník (Participant)

    emissions teraz ti to vadí, keď ju raz predáš bude ti to chýbať … 😠

    VMax nasyp si popol na hlavu a odriekaj "mea culpa" … 😈

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 40 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri