Connect with us

Článok o motorkároch

Domov Diskusné Fóra Kaviareň Článok o motorkároch

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 38 )
  • Autor
    Príspevky
  • #84220
    Korzar
    Účastník (Participant)

    EXeBaT -ak by si si dal trochu namahy a precital clanky, na ktore odkazujem, zistil by si, ze moj postoj k motorkarom vo vseobecnosti vobec nie je negativny. Skor naopak. Mojim cielom nie je niekoho topit. A je mi jedno, ake bolo povodne zadanie temy. Nepisem na objednavku a ani proti svojmu presvedceniu. Nakoniec sam to zistis, ked clanok vyjde. Myslel som to dobre, skoda, ze si nerozumieme.

    raptor – nemusim byt nijako extra "zasvateny" aby som vedel, ze hluk vykramovanych vyfukov pod oknami vadi kazdemu, vratane mnohych motorkarov. A predstav si, ako "nezasvateny" viem aj to, ze by to tak nemalo byt.

    blackhole – Ano, mas pravdu, uz ani ja teraz neviem, preco som sa vlastne obtazoval 🙂

    #84221
    blackhole
    Účastník (Participant)

    Korzar no vidis, ten kto je normalny, bars ma aj vykuchany vyfuk, bude normalny, kto je deges aj degesom zostane. A to je vseobecne znamy fakt nielen v neustale sa rozsirujucej slovenskej motorkarskej "rodine".

    preco sa napr. nepisu clanky o vodicoch aut???? ich nehodovost a bezohladnost na nasich cestach je X.nasobne vyssia ako motocyklistov. Ale neeeee, motorka je este stale v nasom podvedomi zakodovana ako prejav luxusu a rebelizmu, preto vacsine tohto bigotneho krestanskeho ovcieho naroda lezia motorkari v zaludku.

    #84222
    raptor
    Účastník (Participant)

    Premysklam ze napisem na novinarske forum (ak nejake existuje) ze by som chcel napisat clanok o novinarskych hyenach… viem ze nie vsetci novinari su taki ale ide nam sezona tak uz je nacase

    #84223
    Korzar
    Účastník (Participant)

    Raptor: a vies ze presne to ma napadlo, ako priklad? 🙂 Ale z druhej strany – Rozmyslal som, ako by reagovali novinari na taku otazku.

    #84224
    blackhole
    Účastník (Participant)

    Ako by reagovali??? nejaky IT sprt by vypatral IP adresu a spisali by spolocnu zalobu – ovce

    #84225
    Korzar
    Účastník (Participant)

    Zaujimave ako to vsetko vies dopredu. Prezrad mi, naco by, preboha, kvoli tomu niekto spisoval zalobu?

    Ale k tvojej otazke: Mozem hovorit len sam za seba – ak by k niecomu takemu doslo, prisiel by si na forum pod svojim menom (alebo mi napisal do emailu, pretoze o novinarskom fore neviem ani ja) a skutocne by si pracoval na clanku s touto tematikou, nemal by som – v ramci svojich moznosti – problem odpovedat a aj uviest priciny – o ktorych viem – preco to tak je.

    Rozhodne by som ti neodpovedal sposobom: "…kazdy na teba sere a na tvoj clanok detto."

    #84226
    blackhole
    Účastník (Participant)

    Rozhodne by som ti neodpovedal sposobom: "…kazdy na teba sere a na tvoj clanok detto."

    tak ale vidis ze tu s tebou "diskutujem" len ja a raptor, tak asi na tom nieco bude.

    v kazdom pripade vacsina "uvedomelej slovenskej motopopulacie" ja voci negativne ladenym clankom o motorkaroch uz imunna. Z toho titulu si myslim, ze z Tvojej strany bolo uplne zbytocne ziadat reakcie zrovna na tomto motoportaly. Mozno by si lepsie pochodil na konkurencnom 😉

    #84227
    Cendina
    Účastník (Participant)

    Korzar: máš to těžké. Obhajovat v tomto případě ani tak ne svou práci jako svou pověst, svou vlastní osobu je nesmírně těžké. Stejně jako je těžké vyjádřit se pro motorkáře po letech ustavičného napadání od každého civilisty zmasírovaného mediální anti-motorkářskou kampaní.

    Je to dost obdobné tomu, co zažívám já, co by motorkář, například u mě v práci nebo ve vlaku, nebo na ulici, nebo v restauraci. Při jakémkoliv hovoru, který se stočí na auta a motorky se automaticky stávám motorkářským hovadem, nepřítelem státu a pomalu neodsouzeným vrahem. Jen občas se někdo z nich na chvíli zarazí. Podívá na mou celkem neškodnou postavu připomínající spíše maminu co si náhodou odskočila od plotny než toho hrozivého drsného motorkáře a pak si dál mele to svoje.

    Jen čekám, kdy novinářskému světu dojde, že motorku má dneska cca každý 10-tý, vzhledem k počtu lidí v jedné rodině se dá předpokládat že každá třetí až čtvrtá rodina ve své garáži kromě auta parkuje motorku. Tj. že těmito článkami ztrácí cca jednu desetinu z celkového počtu obyvatel co by potenciální čtenáře. I když já jsem za to vděčná, protože můžu s radostí tvrdit že klasický motorkář prostě bulvár nečte 😀

    K tématu: statisticky je procento blbců mezi motorkáři i řidiči aut stejné. Jen díky tomu že motorek jezdí zlomek proti autům se dá říct, že blbců za volantem auta je podstatně víc než na řidítky motorek. Klasický blbec se vyznačuje neohleduplností vůči svému okolí často až hraničící s nebezpečností. Neohleduplnost hluková na sídlišti je jen malým zlomkem v množství arogantních naschválů které si agresivní řidiči mezi sebou vyměňují bez ohledu na to zda jedou v autě nebo na motorce.

    Mě fascinuje jak každé takového hlukové obtěžování je připisováno řidičům motorek. Doslova každé 😀 Jednou poslouchám babičku stojící na přechodu a reagující nadávkami na řev výfuku linoucí se z vedlejší ulice. Slova typy – už by ty motorkáře měli pozavírat, škoda že už se nezabil atd. A pak z ulice vyjelo staré auto se ztmavenými zadními okny a otevřenou koncovkou výfuku a la tuning. Prošouralo se kolem nás. Více hlučné než jedoucí, babička ho vyprovodila pohledem a v nadávkách na motorkáře plynule pokračovala dál. Nedošlo jí to? Nebo jí to bylo vlastně jedno? Nebo už byla tak zblblá z mediální masírky že by jí mohli i skákat po hlavě a stejně by si hledala nepřítele jinde?

    Asi dělám chybu, že něco vůbec píšu. Za ty roky už jem také ztratila víru v to, že někdy v tomto státě někomu dojde, že na motorkách nejezdí ufoni, ale normální lidi. Často podstatně slušnější než za volantem auta. Prostě proto, že z jízdy na motorce mají radost a není to jen nepříjemná povinnost a otravná nutnost.

    #84228
    Korzar
    Účastník (Participant)

    Cendina: Cesta do pekla je vydláždená dobrými úmyslami 🙂 Mojim zámerom bolo napísať článok trochu inak, než je bežný štandard. Poukázať na problém, ale zároveň upozorniť, že nemožno bezbreho generalizovať. Preto som chcel dať priestor aj motorkárom, ľuďom, ktorí sa k tomu môžu vyjadriť najkompetentnejšie, dištancovať sa od hulvátov, priniesť pohľad druhej strany. Ako spomenul Blackhole, vôbec som sa nemusel obťažovať (a teraz už viem, že som ani nemal). Ale chcel som, pretože viem, že množstvo motorkárov je fajn, pretože mám rád nežné vibrovanie ich veľkých mašín (ktoré mi ale nejde vytlačiť okná z pántov), pretože sa mi páči keď sa im napríklad na ceste uhnem a oni mi s vďakou zamávajú a táto symbióza mi je sympatická…

    Za to sa mi dostalo len odmietania a podozrievania. Možno preto, že môj prvý príspevok nebol najcitlivejší, alebo preto, že motorkári už novinárom neveria vôbec. Presne ako píšeš, namiesto zmysluplnej diskusie sa vlastne celý čas len bránim a vysvetľujem 🙂.

    Článok je už odovzdaný, už som to príliš naťahoval, v každom prípade vďaka za tvoju rekciu.

    #84229
    Cendina
    Účastník (Participant)

    Korzar: tak to jsem ráda že už je odevzdaný. Teď můžeme začít normálně diskutovat na tuto tému. Beze strachu, že se naše slova někde objeví a nebude se líbit v jakém kontextu se objeví. 😁 😀

    Tohle je odvrácená strana mnohaleté mediální masírky která tu je. Stejně jako většině médií ale ani normálním lidem nezáleží na objektivní skutečnosti, lebedí si ve svých předsudcích a navzájem se v nich ještě podporují. Ta motorkářská část veřejnosti zastává shodný předsudkový názor na druhém bitevním poli. Akce holt vyvolává reakci. Nezmění to ani jeden novinář snažící se o objektivitu. Tuhle nedůvěru, odpor, pohrdání může změnit jen čas – mnoho času. A za sebe dodávám že o tu změnu se motorkáři postarají sami. Respektive s přibývajícím počtem motorek na území státu budou muset i noviny vzít v úvahu fakt, že jezdit na motorce je normální, jinak je nebude nikdo číst/kupovat.

    Co se týče hlučnosti koncovky výfuku. I já mám otevřené laděné koncovky, které jsou hlučnější než výrobcem dodávaná. Vlastně jsem tichou motorku měla jen jednu. Tu první. A i na ní jen chvíli. Přesněji do chvíle než se mě na každé druhé křižovatce pokusil někdo zabít bez ohledu na to, že jsem jela po hlavní a měla jsem přednost. Nebylo mě vidět, nebylo mě slyšet, neexistovala jsem. Možná to bylo tím že z dálky světlo motorky vypadá obdobně jako světlo babety? Nebo mě opravdu nebylo vidět? Nevím. Teď mě nikdo nevidí stejně jako předtím, ale všichni mě slyší. Teď už mi přednost v jízdě neopomenou dát.

    Na druhou stranu na sídlišti nebydlím, neparkuji a v životě by mě nenapadlo v ranních či nočních hodinách rušit noční klid nějakými divokými excesy s nastartovanou motorkou. Pokud náhodou v nočních hodinách dojíždím domů, dojedu na nízké otáčky, odstavím motorku a vypnu motor ihned jak to jde – i kdybych motorku měla do garáže potom dotlačit.

    #84230
    blackhole
    Účastník (Participant)

    Korzar kamo pozor, Cendina Ta ukeca, ze slov dalsich nenajdes 😉 a pise tak, ze by ste ju mohli angazovat aj do +7

    #84231
    FaDe
    Účastník (Participant)

    blackhole 😁 👍

    #84232
    Hroch
    Účastník (Participant)

    Loud pipes save lives

    na tom veru niečo je 👍

    #84233
    AMIS
    Účastník (Participant)

    čendi, do prdele zasa si ma uspala, že som aj zabudol čo som chcel 😁 😁 😁 😁

    #84234
    raptor
    Účastník (Participant)

    Rejdina ze tebe vlado plati aj za dlzku diskusnych prispevkov na fore? 😁 🤣

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 38 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Advertisement

Partneri