Connect with us

Lídel

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 37 )
  • Autor
    Príspevky
  • #66350
    Vidicon
    Účastník (Participant)

    Raptor, zle si sa vyspal? Taku prilezitost, ako ist si detailne pozriet tie Lidl-vyrobky som si nenechal ujst a svoj nazor som detailne rozpsal pred rokom na motoride. Pre Pistu a ostatnych zvedavcov si dovolim svoj postreh na Lidl-moto-vyrobky doslova okopirovat tak, ako som to pred rokom napisal. Upozornujem, ze sa jedna o moje sukromne postrehy a nazory na zaklade cisto sukromnych skusenosti :

    Kua, ludia, mali by ste sa prejst po motorkarskych obchodoch aby ste ziskali predstavu o tom, co ste tam nakupili! Takze idem doplnit Herghota:

    Plachta: ako pisal Leo, 2x tazsia ako standart

    Prilby: smrdia ako cinske topanky, ale co este, skoro som ju ani nezdvihol. Poseram nejake XS a ze 1670 gramov! Moja ma 1300 gramov. Vsak vam zlomi krk.

    Tankvak: Magnety = vysmech. Brutalny vysmech. Ja vam ukazem, ake magnety mam ja. To zobrali tusim z nastenky zo zakladnej skoly. Ale ak to popruhami upevnite, mozno sa to udrzi.

    Komunikator: ak mi niekto bude tvrdit, ze ma v prilbe miesto na tento komunikator, tak nech porozmysla nad kupou prilby, co mu bude sediet.

    Ladvinak: ty brdo, tie suche zipsy davaju naozaj velke moznosti. Vyzeralo to ako detska hracka. Fakt hrackarstvo.

    Nepremoky: jedine tu som nezbadal na prvy pohlad nic podozrive, ale ktovie, co ta latka spravi pri 100 km/h??? A su svy naozaj podlepene?

    Rukavice: nevzdusne

    Kukla, kolenacky, ponozky: ako pise Hergy, neprijemne na dotyk a tiez maju vysacku o nepremokavosti a vzdusnosti (Ultra III Tec). Lenze nech obzeram jak obzeram, ziadna membrana tam nie je!!! Kto uz videl membrany, vie, ako to ma vyzerat a tam nic nebolo! A naco je mi aj nepremokava kukla? Uz vidim, ake „nepremokave“ budu aj tie rukavice. A za dalsie, kolenacky su nepruzne a asi by mi bud padali, alebo odkrvili nohy.

    Retaz: detska hracka

    Zamok na katuc: ze by aspon toto bolo v norme?

    Zaver: „nie sme taky bohati, aby sme mohli kupovat lacne veci“ v tomto pripade plati opat! Ale aj tak si nedate poradit, takze tu

    #66351
    Natalka
    Účastník (Participant)

    Z lídlu mám:

    – tankvak – super.. aj magnetky sú super!!! Dá sa zväčšiť, zmenšiť, veľmi praktický

    – ladviňák – super… aj drží super

    – kuklu – super, je až pod krk, tak mi nefúka (kukly boli tuším 2 druhy)

    a chcem si kúpiť komunikátor

    prilbu by som naozaj neriskovala… je ťažká a okrem toho vyzerá hrozne… no a boty tiež… ja som kúpila aj prilbu aj topánky z lujza…

    #66352
    pista2000
    Účastník (Participant)

    jeden tvrdi to druhy zas uplny opak 😕

    ale ked sa to da do 30 dni vratit tak to asi risknem. a na prilbu z lidla kaslem, mam sa rad 😉

    #66353
    raptor
    Účastník (Participant)

    citujem vybrane

    Ladvinak: ty brdo, tie suche zipsy davaju naozaj velke moznosti.

    vidikon ladvinak je nezmar, vydrzi vsetko, prijemne hreje, tankvak mam doma tiez ale este som ho nemal moznost otestovat poriadne

    kazdopadne ladvinak za tu cenu je vyslovene dobra investicia, preco sa mi zda ze patris k tym co automaticky povazuju lacne veci za smejdy… 😕

    #66354
    choprak
    Účastník (Participant)

    Ja chodim do lidla pravidelne bohuzial som zmeskal predoslu akciu asi ste to vsetko vykupili🤣)) Som novacik a este som nejazdil ale zato sa mi podarilo kupit aspon ten komunikator. Doma sme ho skusali a ked som si ho dal do ucha a na to dal kuklu prijemne to sadlo. Ked mi poviete ze mam volnu prilbu tu som kupoval u odbornikov takze urcite ju mam OK. Co sa tyka veci asi by som neriskoval kupit prilbu a zakladne oblecenie to som kupil vsetko znackove a kozu aj s rukavicami ale zato sa kuknem po nepremoku a este jednom ladvinaku🤣)

    Ten interkom mozem len odporucit za tie prachy to stoji a sme s nim spokojny/ zatial na sucho uvidime aky bude v premavke/

    #66355
    Natalka
    Účastník (Participant)

    ja som to slúchadlo skúšala so známym na motorke 250 km … počuli sme sa super, ale po tom 200 tom kilometri ucho bolelo .. to je pravda.. ale to podla mna aj z klasických slúchatiek bolí… baterky tam vydržali celú cestu.

    #66356
    Vidicon
    Účastník (Participant)

    Raptor, posudzujem podla toho, co som videl.

    Preco je podla mna ladvinak smejd:

    1) ten, co som mal v ruke, mal tusim tri pruzky sucheho zipsu, vedene pozdlz ladvinaku, sirka asi 2 cm. Ak si takyto ladvinak zapnem trochu sikmo, stycna plocha dvoch opacnych polovic suchych zipsov bude tak okolo 20-30 cm2 (zalezi na uhle). Ladvinak, co mam ja, ma suchym zipsom pokrytu suvislu celu plochu. Ak si ho zapnem, zips drzi na ploche cirka 200 cm2. To je priblizne 10x viac. O to lepsie si ho mozem zatiahnut a o to lepsie drzi pri roznych telovych aktivitach.

    2) ladvinak, co mam na, je asi o polovicu vyssi ako ten z Lidlu. Tym padom mi chrani sucasne ladviny a aj koniec chrbtice v oblasti panvy, kde je chrbtica citliva na prechladnutie.

    Raptor, lacne tricka, pulovre, ponozky, tielka, zeleninu atd. si kupujem na Mileticke (to su tie „lacne“ veci). Ale na Mileticke si nikdy nekupim napr. magnetak.

    #66357
    raptor
    Účastník (Participant)

    podla mna je tento ladvinak lepsie ako ten tvoj.. a sam si si napisal preco…

    suchy zips drzi na ploche 20-30cm2 ale drzi ako prikovany.. predpokladam ze si nikdy v nom nejazdil na koni a neurobil 200 drepov denne a milion zohnuti ako ja v praci

    to ze by mohol byt sirsi s tebou plne suhlasim ale vyriesim to tam ze si kupim este jeden alebo dva 😁 😀

    #66358
    raptor
    Účastník (Participant)

    oprava… …ladvinak lepsi… …. vyriesim to tak ze….

    kua exebat mohol by si spravit tu fciu editovania vlastnych prispevkov.. aspon prvych 5-10 minut

    #66359
    renac
    Účastník (Participant)

    Vážení nič v zlom, ale musím súhlasiť s VIDIM že tie lidl veci k motorkám nepatia.Tak na niaku Z-ku 175 by ten tankvak ešte bodol na huby a iné ale trochu tej bezpečnosti navyše by fakt neuškodilo.Si predstav že sa ti ten tankvak odlepí pri nejakej 130ke a pacne ti na hruď alebo na prilbu,alebo sa zachytí a bude za tebou plantať ako šarkan????? Časo to tak býva že tieto veci robia a navrhujú ľudia ktorý majú k týmto vecian priďaleko.Tankvaky za super ceny má aj Ing. Krolák z Touranbike a sú to produkty Bagster a cenovo su na hranici 2000SK a vyžšie. Priiba z lidla no coment.Bratranec si kúpil prilbu na bicykel, nechal ju vonku na slnku a celá sa stavila. Ak je aj tá moto prilba taká istá. 😠 A rukavice, to si radšej kúpim nejake lyžiarske. Aj na motorky sa dajú nájsť veci kvalitné a lacné, len treba hľadať.Rukavice napr. od PADANY sú od 1299Sk čo je podľa mňa super cena. A čo sa týka ľadviňáku Vcan robí a má v ponuke asi tak 17cm široký v zadnej časti,s výstuhani, membránou, dvoma radmi suchých zipsov asi tak 8cm (jeden v predu na zapnutie druhý 15cm ďalej na doladenie) z vnutra príjemná latka dobre odvádzajúca pot,a robiť s nim drepy je úplne pohoda za 780Sk.Ostatné veci na Vašom osobnom posúdení a zvážení, ale podľa mňa bezpečnosť nadovšetko. 😁

    #66360
    raptor
    Účastník (Participant)

    veru taky lacny ladvinak moze byt VYSOKO NEBEZPECNY…

    ked ho nosim citim sa priam ako james bond !!

    aby bolo jasne okrem ladvinaku a tankvaku ktore uz mam a este teraz som si dal kupit tie navleky na kolene NIC INE by som nekupil…

    #66361
    Vidicon
    Účastník (Participant)

    Raptak, mozno by uz aj stacilo. Vysvetlili sme si to, kazdy napisal svoj nazor, aj ho obhajoval, nemusime tu uz dalej tocit o tom istom. Pozri sa na Nataliu, napisala svoj nazor, ja ho respektujem, nerypeme kvoli tomu do seba, ze si kazdi myslime nieco ine. Myslim, ze je spravne, ked sa v diskusii ozyvaju hlasi pre aj proti. Ten, kto si to chce kupit, nech sa ide pozriet a rozhodne sa sam a nasa diskusia mu hadam pomoze pri rozhodovani. Ja som par lacnych veci kupil a takmer vzdy som sa popalil, o dalsie lacnaky zaujem nemam, radsej si odtrhnem cokoladu od ust a dosetrim. 😎

    Zelam chladnu hlavu pri vybere 😉

    #66362
    renac
    Účastník (Participant)

    Ak najdem ten web s tymi nehodami v ktorom hlavnú úlohu hrali tankvaky tak ti to určite pošlem a určite ťa prejde smiech keď uvidíš čo dokaže taký tankvak ktorý sa uvolní v 130km/h a ostane namotaný v zadnom kolese,nechcel by som,a ani to nikomu neprajem.Ale v kaktuse majú horolezecké laná vo vypredaji,kúp si zo dva,tri metre a ukotvi si ten tankvak poriadne.Sorry však ty si šikovný ty to už máš dávno spravené sekunďákom.Posledná otázočka ale nedá mi 😁 :“ je na tom lidl tankvaku aj taká veľká LIDL našívka“ to musí byť hostá vec. 😁 😁

    #66363
    duggo
    Účastník (Participant)

    ked uz je tu tolko mudrlantov kde som ja ??? 😁 😁

    ked niekomu ten tank vak po cely rok vyhovuje preco sa mu snazite nahovorit ,ze je zly 😀 deti moje osprostene

    ja ziadny web hladat nemusim , mne sa tank vak pricapil na hrudnik uz par krat aj v 130km/h !!! a zijem 😎 bola to na Yamaha XT a tant vak bol znackovy , ako je to mozne , zalezi od tvaru nadrze a ci mas na motorke plexi ….

    mam ladninak aj s lidlu aj znackovy a nevidim rozdiel , pocitujem akurat to , ze ten z lidlu viacej hreje a lepsie sedi …nakolko je dvojty a vnutro je tiez na suchom zipse a je forebnejsie a maksie ,co niektore znackove drahe nemaju a odtavaju …..asi preto ,ze to je zivotu nebezpecne a velmi zle ,ked ti ladninak prilieha tak ako ma …

    a rukavice za 1300sk taknvak od 2000 a ladvinak od 800 je taka super cena ako Fabia za 500 000sk

    ☹️

    #66364
    duggo
    Účastník (Participant)

    a ta kukla nema konkurenciu v cene a kvalite so ziadnou inou 🙂

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 37 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Advertisement

Partneri