Connect with us

Motorkarske boty … je to treba ?

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Motorkarske boty … je to treba ?

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 20 )
  • Autor
    Príspevky
  • #69692
    andrejjj
    Účastník (Participant)

    To ze nosit prilbu bundu gate rukavice special na motorku treba je viacmenej jasne … ale stale tu ostava otazka ci je treba aj specialne boty. Podla mna uz normalne pevnejsie boty ktore pri radeni a pod „nezavadzaju“ su fpohode ale na druhej strane nikdy som nemal take tie originalne. Prosim ak to dakto mate/pouzivate povedzte ci sa do toho vyplati zainvsetovat …

    #69693
    andoo
    Účastník (Participant)

    pokial nezazijes ako ti stupacka prerazi nohu.. tak zatial netreba.

    #69694
    pedros
    Účastník (Participant)

    Andrejjj, mal som pred dvoma týždňami kolíziu s plechovkou, kde som sa síce plechovke vyhol, ale medzi motorkou a plechovkou už miesto neostalo miesto na nohu. Vďaka topánkam som neutrpel zlomeninu a kríval som iba týždeň. Pochopil som, že to bola dobrá investícia.

    Je to len na tebe.

    #69695
    jaRRo
    Účastník (Participant)

    cudoval som sa nacom mam na cizmach chranice na boku lytka ked som padol a odrel som ich bolo mi to jasne nejdem uz vacsiu vydalenost bez nich

    #69696
    ScaWo
    Účastník (Participant)

    Andrejj, znám kluka, co přišel o prsty na noze (a jen zázrakem ne o celé chodidlo). Od těch dob se obouvá do motobot i když chce jen vyjet z garáže.Jiný kamarád jezdí poloprofi offroad a říká, že cena bot se rozchodí sice těžko, ale dozdrcený kotník mnohem hůř!Já šla do crosových bot Oxtar Pro, a při pádu, kdy mi zůstala noha pod Africou (cca 230kg), jsem utržila malou modřinku nad botou…neváhej, určitě je to nutná investice!

    #69697
    milan3232
    Účastník (Participant)

    Na ochrane svojho zdravia sa vzdy oplati dobre investovat. Zdravie je iba jedno, vsetko ostatne sa da skor ci neskor kupit. Ja jazdim v pohode na copriku, topanky nemam protektorovane, ale vzdy jazdim vo vysokych cizmach. Jeden nikdy nevie. Padat samozrejme nechcem, ale je to vyhoda aj v dazdi.

    Urcite vsak nerozmyslaj na topankami, ktore su po kotnikmi alebo nad teniskami. Je trosku rozporuplne, ak mas stroj za 100 000 a neinvestovat do svojej ochrany.

    #69698
    pitbulka
    Účastník (Participant)

    Pripájam sa k názorom 🙂 Tiež sme sa raz vysypali a kuky ostal ležať zakliesnený pod mašinkou…. keby nemal čižmy s členkovými chráničmi, členok už nemá….

    Ak chceš jazdiť, na výstroji nešetri. A tiež si over kvalitu… Nie všetko v motoobchode je aj kvalitné….

    #69699
    ope
    Účastník (Participant)

    Tiez som uz vytahoval nohu spod moto (gsx-r) jednoznacne je nutnost v dnestnej premavke mat na sebe poriadnu vystroj….

    #69700
    cbr900
    Účastník (Participant)

    andrejjj …takže pridám aj ja svoj postreh…pri kúpe biku som si nechal rezervu aj na komplet oblečenie..myslím tým nohavice, bundu, prilbu, rukavice a o čižmách som ani nepochyboval… jazdil som asi 3-4 dni v teniskách (adidas 😀 ) ale nebolo to o tom…kúpil som si čižmy a vozenie sa stalo iným…už len tým, že čižma ti zafixuje členok a chráni ho… o bočných chráničoch som sa presvedčil až pri nehode…takže môžem len odporučiť !! … nie je to len o nehode, ale môže sa ti stať, že sem tam ju opreš zle, zošuchne sa ti zo stojanu a ty si neuvedomíš a šupneš tam nohu, aby si ju ušetril pádu…chcel by som ťa vidieť s teniskou (aj adidas 😀 )…neváhaj a zainvestuj…

    #69701
    dominator
    Účastník (Participant)

    Jednoznacne si kup cizmy – pokial mozno tak kvalitne s dobrymi chranicmi! Ja som hapal s tenisockami celkom lazo-plazo asi v 50-ke na asf. postreku a jedine co sa mi na tele pokazilo, bol moj kotnicek, ktory motorka prilahla a ten sa zbrusil na asfalte jak zemak na trelci..

    #69702
    Smazko
    Účastník (Participant)

    Ja mam tiez momentalne kamosa v nemocnici operovali mu clenok stupacka v clenku je dost bolestiva vec a preto motocizmy urcite ano

    #69703
    Vadim
    Účastník (Participant)

    andrejjj [linka]

    #69704
    andrejjj
    Účastník (Participant)

    Vadim dakujem

    #69705
    TRU
    Účastník (Participant)

    KED SOM SI PO DLLLHEJ PAUZE KUPIL ZNOVA MOTO (KROSKU) SAMOZREJME SOM JU ISIEL HNED ODSKUSAT,ALE ESTE SOM NEMAL NAKUPENE ZIADNE CHRANICE ANI CIZMY,HNED PO PRVOM SKOKU SA MOJA „SKUSKA“ SKONCILA,LEBO KED DOPADNES V BOTASKACH NA KOVOVE STUPACKY MOZNO Z TROCH-STYROCH METROV NIEJE TO NIC PRIJEMNE-CHODIL SOM TYZDEN JAK KACKA.HNED SOM KUPOVAL CIZMY. 😁 NESKOR SA MI VIACKRAT ZISLI-RAZ SOM SA NA BOKU S MOTORKOU NA NOHE SMYKAL PAR METROV PO BLATE A ASI 4 METRE PO BETONE A NESTALO SA MI NIC-NECHCEM VIDIET TU NOHU KEBY SOM NEMAL CIZMU. 🤐

    #69706
    AMIS
    Účastník (Participant)

    Andrejjj tenisky ti časom ukážu čo je to ofúknutý členok 😠 minimálne na čo praktické sa ti hodia čižmy a holeňchrániče je ak stojíš do kopca a nohou si zaprieš stupačky zozadu mášto ako na ručnej 😁 😁 skús zadržať motorku iba cez rifle. pustíš ju ako horúci zemák 😠 , určite kúp ale nie podľa pravidla čo je drahé to je dobré. Musia ti sedieť a ak si nebudeš vedieť rady All Bundy ti určite rád pomôže ak ho Peggy pustí z domu. 😁

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 20 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri