Connect with us

Odbočovanie od témy

Domov Diskusné Fóra Kaviareň Odbočovanie od témy

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 46 )
  • Autor
    Príspevky
  • #78487
    Pedrito
    Účastník (Participant)

    eXeBaT Mpembov jav – teplá voda zmrzne rýchlejšie, ako studená! Netuším kto je ten Mpebo ale dedinský rozum mi cez šedú kôru našepkáva že by mala najprv tá voda vychladnúť, keď sa chystá zamrznúť čiže prakticky zamrzne skôr studená 😉

    #78488
    Heavy
    Účastník (Participant)

    mathew – veď to neskúmaj, ja tiež neviem o čom sa tam točí, skopíroval som to, aby som všeobecne rozšíril obzory čítajúcim a neodbočil som pritom od témy… 😉

    #78489
    crazyman
    Účastník (Participant)

    Je takmer nemožné poraziť výsledky vymývania mozgov akýmkoľvek argumentom. Z toho vyplýva, že aj najzarytejší racionalista bude nakoniec nútený prestať s myslením a prejsť k propagande a násiliu. Tieto techniky hrajú v našom živote častokrát väčšiu rolu, ako sme ochotní sami pripustiť.

    Presvedčenie sa šíri a nájde podporu v iných presvedčeniach na tú dobu rovnako, ak nie ešte viac nerozumných. Potom sa výskum odkloní a začne sa fáza výroby nových dát, ktoré sa týkajú nových teórií a vzniká ideológia. Tá je už dostatočne bohatá na to, aby ponúkla nezávislé argumenty na podporu ktorejkoľvek svojej časti a je dostatočne mobilná, aby takéto argumenty dokázala nájsť vždy, keď je to potrebné. Teórie sa stávajú jasnými až potom, čo sa ich nesúdržné časti používali dlhú dobu. Takéto zdanlivo nezmyselné a nemetodické predohry sa ukazujú ako nevyhnutné prvé podmienky jasnosti a empirickej úspešnosti.A

    #78490
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    Pedrito

    Si na omyle a o vode by som ti vedel napísať také šoky, že by si si musel oči v dierkach pri čítaní držať 😉

    #78491
    Heavy
    Účastník (Participant)

    eXeBaT že by si si musel oči v dierkach pri čítaní držať fakt dobré 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣

    Ale dosť bolo zábavy, vráťme sa k téme:

    Antarktída sa rozkladá v oblasti okolo južného pólu. Jeho hlavnú časť tvorí antarktická pevnina. Patria k nemu aj viaceré ostrovy na juhu Atlatického a Indického oceána. Takmer celý povrch Antarktídy pokrýva pevninový ľadovec. Nad ľadovec vystupuje iba niekoľko skalnatých pohorí. Najvyššie je mladé vrásové pohorie. Najvyšší vrch je Vinson a na Viktóriinej zemi činná sopka Erebus. Ľadovec sa pomaly posúva smerom k pobrežiu. V lete sa ľadovce lámu a veľké kryhy plávajú v okolitých moriach. Žijú tu kolónie tučniakov, tuleňov a vtákov. Najbohatší je život v okrajových moriach, kde žijú rozličné druhy rýb. Ich hlavnou potravou je planktón a kôrovce. Dôsledkom dlhodobého lovu veľrýb a tuleňov hrozilo ich vyhubenie, preto bola prijatá medzinárodná dohoda o zákaze ich lovu. Antarktída je najchladnejší svetadiel na Zemi. Najnižšiu teplotu ?89,2°C namerali na ruskej stanici Vostok.

    #78492
    Heavy
    Účastník (Participant)

    eXeBaT – a s tou vodou na tom niečo bude, ale už neodbočím len od témy, ale aj od slovenčiny:

    The Mpemba Effect is a special phenomenon where hot water freezes faster than cold water. The discovery of this effect was made by a high school student named Mpemba in Tanzania, Africa in 1969. He noticed this phenomenon while making ice cream and was curious enough to make note of it. His teachers did not believe it was possible, and it took several years until university professors finally accepted his discovery.

    PS:…veď to ja len tak 😁

    #78493
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    Pedrito

    Napr. najväčšia merná hmotnosť vody je pri 3,95 st.C, alebo napríklad ochladením 1 m3 vody o 1st.C možno ohriať o 3st.C 1000 m3 vzduchu. Tiež asi jeden z dôvodov, prečo si dávajú zakopávať do záhrad veľké nádrže plné vody na ohrev domov.

    Vieš, že voda z roztopeného ľadu je biologicky aktívnejšia, ako tá istá voda, ktorá nebola zmrazená? Ak by si dve rovnaké hriadky polieval týmito dvoma rozdielnymi vodami zistil by si, že naša rozmrazená voda má veľmi veľký vplyv na úrodu badateľný už po 10 dňoch. Taktiež boli vykonané testy na ľuďoch s rôznymi onemocneniami, kde sa dvom skupinám podávali takto upravené vody, čisté vody a rozdiely boli badateľné už po krátkej dobe. Napr. bez zmeny stravovacích návykov ľudia s obezitou išlo nádherne dole s váhou.

    Alebo, daj zamrznúť vodu, pri jednej nechaj hrať hudbu a tej druhej zamŕzajúcej napr. spievaj. Zistíš, že majú rozdielne krištály.

    Nie je z mojej hlavy, ďakujte R.Birge, D.Menzel, alebo im podobným, oni sa v tom šprtali, ja som iba čítal 😁

    #78494
    Heavy
    Účastník (Participant)

    eXeBaT daj zamrznúť vodu, pri jednej nechaj hrať hudbu a tej druhej zamŕzajúcej napr. spievaj 😀 😀 Tak toto som si predstavil, ako nejaký yebo z lesa vyspevuje do pohára s vodou… 🤣 🤣 Sedí pri tom v mraziaku a čaká kým tá voda zamrzne…

    Niektoré vedecké pokusy sú ako keď Hovado… 🤣 🤣

    #78495
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    Heavy

    Nezabudni mi to pripomenúť na Donovaloch, budeme do rána mraziť Borovičku na schodoch a spievať 😁

    #78496
    Heavy
    Účastník (Participant)

    eXeBaT 😀 mi budeme spolu na Donovaloch spievať? No, tak to prosím Ťa hneď vymaž, lebo tam nikto nepríde a Montyho porazí… 😀

    PS: …konééééé voz… 😈

    #78497
    MartineR
    Účastník (Participant)

    eXeBaT, Heavy zacinam lutovat svoju neucast na donovaloch … 🤣

    #78498
    forel
    Účastník (Participant)

    Nebolo by zlé túto tému rozvíjať dalej…..tie domovaly niesu zlý nápad

    #78499
    Heavy
    Účastník (Participant)

    forel – že Donovaly nie sú zlý nápad? Donovaly sú veľmi dobrý Hovadský nápad, tak sa neondejte a dondite… 🙂

    MartineR – …akú neúčasť? …čo za neúčasť? Tak za prvé – okamžite si daj facku a za druhé nešpekuluj a dotrepte sa tam… 🙂 🙂

    #78500
    forel
    Účastník (Participant)

    Tak toto si prečítajte pred odchodom na nejaký zraz…aby ste vedeli žo za poklady nechávate opustené doma….poniektorý.. 👋 👋 👋

    [linka]

    #78501
    Kwasak
    Účastník (Participant)

    Ješkovivoči 😶 😀

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 46 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri