Connect with us

Odškrtenie výkonu bandita

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Odškrtenie výkonu bandita

Zobrazujú sa 4 príspevky - 31 až 34 (z celkového počtu 34)
  • Autor
    Príspevky
  • #73728
    satanokky
    Účastník (Participant)

    Ad1.:) Aby bolo jasné – reagujem na debatu starú 3 roky.

    Ad2.:) No je zaujímavé kam sa pretiahla táto debata. Od odškrtenia Bandasky až k cenám náhradných dielov.

    No je to ozaj zaujímavé s tými cenami. A je ozaj niekedy ťažko povedať kto je zodpovedný za tie ceny.

    Pri originál náhradných dieloch je na, dajme tomu, 85% vinný výrobca (Suzuki, Yamaha…..) motocykla hoci aj daný náhradný diel nevyrába ale len vo veľkom od niekoho kupuje (Osram – svetlá, Valeo – klimatizácie, ovládacie prvky…..). Tých 15% viny je zrejme už na koncovom predajcovi – aj on musí z niečoho žiť.

    A dajme tomu ak by aj Osram vyrábal žiarovky do spomínanej Katany tak ich podľa zmluvy nemôže predávať nikomu inému ale len firme Suzuki. A kedže firma Osram nechce riskovať žalobu, súd, pokutu…. tak tie žiarovky bude dodávať iba pre Suzuki. To že to potom nejaký poliak alebo číňan pomeria a okopíruje a začne predávať za 33% cenu je už na posúdenie patentového úradu. Takže potom nieje problém v Poľsku zohnať danú žiarovku nie za 950Sk ale za 300Sk.

    Dám osobný príklad: Servisoval som naše auto u jedného známeho a ten mi ukázal podtlakovú pumpu na nejaké auto (nepamätám) značku. U nás mu ju chlapík v mototechne po zľave ponúkal za 6100Sk. Známy ju objednal z poľska tú pumpu a stála aj z dobierkou 2400Sk. Podotýkam že tá pumpa nebola ani na Slovensku a ani v Poľsku originálny náhradný diel. Tak v tomto prípade je už na uváženie kde vznikol cenový rozdiel 3700Sk. Ja nakupujem náhradné diely v jednej nemenovanej mototechne kde som po známosti dostal z fleku pri zaregistrovaní zľavu 20%. Takže je otázka aký zisk majú na náhradných dieloch ked som dostal len tak z brucha zľavu 20%?

    Takže objednávanie dielov zo zahraničia (Poľsko) sa oplatí. Otázne je to už potom s reklamáciou alebo výmenou zle objednaného náhradného dielu.

    A ešte niečo k originál predajcom. V Yamahe v Považskej Bystrici som chcel korunkovú maticu na osku zadného kolesa. Jej cena bola asi 160Sk. Za prvé ma prekvapila cena (riadne vysoká), potom kvalita (na danú cenu to bola mizerné kvalita) a za tretie, že danú vec nemali na sklade ale mi ju museli objednať a čakal som 2 týždne kým došla do predajne. Teraz si už viem zmerať rozmer závitu a aj jeho stúpanie a daná matka sa v železiarstve predáva za približne 40 korún a vo vyššej kvalite opracovania ako tá "originálna". A to ani nehovorím, že danú matku som si musel objednať osobne a ešte aj po ňu osobne ísť do Považskej bystrice. Vtedy som býval v Žiline. To isté sa mi stalo zo sytičom – povedali mi do telefónu, že mám dôjsť osobne objednať a osobne si to vyzdvihnúť. Skoro ma porazilo z toho prístupu. Tak som zavolal do Prešova do Petro a spol (Yamaha) a oni mi ten sytič poslali na dobierku domov do dvoch týždňov. Ale toto je asi skôr na margo prístupu k zákazníkovi.

    Asi by aj stačilo. Som sa nejak naštval a rozpísal pri téme: Cenová politika niektorých firiem. Zrejme si poviete načo to tu ten somár píše také bludy ale mne sa aspoň vrátil tlak do normálnych koľají ked som sa mohol niekomu takto vyrozprávať.

    #73729
    satanokky
    Účastník (Participant)

    A zabudol som. Minule som bol v servise Nissan v Martine a za normohodinu roboty tam chceli okolo 30Eur (1000Sk). Takže v tom Styxe za 500Sk to nieje až také zlé

    #73730
    B12
    Účastník (Participant)

    Každý má svoju pravdu 😀 nie je to len u motoriek, ale týka sa to aj áut. Lenže dodávateľov autodielov a servisov je možno 50x toľko. A okrem toho žijeme na Slovensku…. ale to je na dlhu debatu

    #73731
    MotoArt
    Účastník (Participant)

    Salko: vyhľadaj schopný moto-servis , určite by som neodporúčal sa do toho púšťať sám a cena je relatívna veličina… ja si radšej nechám spraviť motorku dokonale za 500 ako si ju najprv nechať doj…. za tristo a potom aj tak dať tých 500 aby to bolo spravené…(cenami neodkazujem na niaké konkrétne miesta/servisy)

    Šetriť na nesprávnom mieste sa nikdy neoplatí…

    ____________________

    [linka]

Zobrazujú sa 4 príspevky - 31 až 34 (z celkového počtu 34)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri