Connect with us

UPÁLENIE MOTORKÁRSKEJ MORENY

Domov Diskusné Fóra Zrazy a akcie UPÁLENIE MOTORKÁRSKEJ MORENY

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 39 )
  • Autor
    Príspevky
  • #81497
    yttka1
    Účastník (Participant)

    Vzhľadom k tomu, že sa nám zima pomali končí, organizujeme slávnostné nakopanie pani zimy do prdele.

    Akcia bude prebiehať v dňoch 20. – 22. 3. 2009 v priestoroch chaty Stálica v Bojniciach.

    / http://www.chatastalica.bojnice.net /.

    Začiatok akcie je od cca 17.00 hod. ZULU.

    UPALOVANIE BUDE VYKONANÉ V SOBOTU O 16,00 pred areálom chaty.

    vhodné doplny: hasiaci prístroj, nehorlavé prikrývky, piesok ….. kurz Mladého požiarnika – výhoda.

    ÚČASŤ HOVÁD POVINNÁ !!! HOWG 😀

    #81498
    Heavy
    Účastník (Participant)

    Takže EXEBATOVICA je na svete 😈

    K O N E Č N E pošleme pani zimu tam kam patrí a zalejeme snežienky borovičkou, pospomíname na to čo si z minulej sezóny nepamätáme a možno aj hymna bude :)))))

    Hovadá na hrad 👋

    PS…čo to vlastne urobili tie kone s vozom? 😘

    #81499
    Monty
    Účastník (Participant)

    Heavy .. žeby ten voz … tie kone?????? no tak nejako…. som za… 🙂 🙂 🙂 donesiem zápalky..

    #81500
    wewerka
    Účastník (Participant)

    Ale no nééééé….aj by som sa tešila prudko moc, ale zjavne termín nám nevyhovuje…ale ak všetko bude v porádku, prídeme v sobotu aspoň na otočku 😈

    #81501
    Monty
    Účastník (Participant)

    Slovania v období splnu slávili príchod bohyne jar VESNY. Bol to aj sviatok bohyne lásky a plodnosti LADY. V tento čas sa rovnako zo spánku prebúdza bohyňa zeme MOKOŠA. Bohyňa znovuzrodenia a obnovy života vôbec ŽIVA, sa pripája k tancu týchto veľkých slovanských bohýň.

    Začalo sa to však už omnoho skôr, narodením sa nového slnka božiča KOLIADU, ktorý víťazí svojím zrodením sa nad bohyňou zimy a smrti MORENOU.

    Tá však ešte dlho po svojej porážke nechce ustúpiť z trónu ako je tomu napríklad tohto roku. Všetci však môžeme prispieť k jej odchodu tým, že počas marcového novolunia upálime MORENU a vhodíme ju do riek tak ako to činili naši predkovia.

    Upaľovanie Moreny bolo spojené s spevom tancom, ktorý znázorňoval zápas MORENY a VESNY o žezlo.

    A tak si počas týchto dní aspoň spomeňte na našich predkov, a hoci len symbolicky nakreslime smrtku na kúsok papiera a ten potom spáľte v plameni Moreny.

    Verím že aj to napomôže skorému ukončeniu tejto dlhej zimy.

    #81502
    mathew
    Účastník (Participant)

    Nooo ako som sa docital,tak beriem benzin a dofrcim si opekat aj ja… 😈

    #81503
    Monty
    Účastník (Participant)

    UPOZORNENIE !!!

    ……to, čo som sem vložil som neskomponoval ja…… takže sa nemusíte obávať, že som sa zbláznil……. 🤣 🤣 🤣

    je to len vysvetlenie pojmu MORENA …….

    #81504
    italofighter
    Účastník (Participant)

    Kurna preco hovada vymyslia vzdy termin tak sa nieco s niecim kryje to ako mam stihnut blavu vystavu a potom sa na…s hovadami ? v bojnicoch ale budem snazit dojst aspon v sobotu podvecer aj kanistrom horlavej latky na tu morenu a ked nie tak na niekoho ineho 😁 😈

    #81505
    wewerka
    Účastník (Participant)

    italofighter poď v piatok na výstavu, ideme aj my…

    #81506
    Heavy
    Účastník (Participant)

    italofighter …len na upresnenie, Hovadské termíny sa NIKDY s NIČÍM nekryjú, pretože Hovadské termíny sú PRIORITA, tým je povedané VŠETKO 😈

    ALL Hovadá: …vyženieme Morenu – Monty jasne objasnil prečo a zároveň nám rozšíril obzory, za čo mu zatlieskame: tri – styri… 😀

    Monty ……to, čo som sem vložil som neskomponoval ja…… takže sa nemusíte obávať, že som sa zbláznil……. Milý náš Monty, mi sa vôbec neobávame toho, že by si sa zbláznil, máme v tom úplné jasno 😘

    ALL Hovadá – Ak si niekto z Vás plánuje svoje výlety dlhodobo, tak si poznačte v kalendári termín 19-21.jún 2009 a nič si tam neplánujte, ale o tom Vám niekedy v Máji ešte porozprávam, takže sa primárne venujme tejto akcii a poďme do Bojníc poyebať voz ako tie koníky 😇

    #81507
    jybka
    Účastník (Participant)

    A posle mi niekto mapu kde to je? 😁 uvidim,ci to stihnem skombinovat s vystavou,ved tie listky zdarma nenecham prepadnut 😈 😈

    takze pokusim sa hovadaaaa 🙂 🙂

    #81508
    yttka1
    Účastník (Participant)

    NO vidím že záujem je obrovský tak : 😁

    cena ubytovania na 2 noci + strava 27? /813 Sk

    cena ubytovania na 1 noc + strava 19? / 572 Sk

    Posledný termín na príhlasenie a zaslanie zálohy je do 18.3.2009

    č.účtu 0372 420 348/0900 prosím do poznámky meno!

    -na stránke chaty je aj automapa.

    … aj v noci ak bude záujem okolo 15 ludí………

    V prípade ďalších neodkladných otázok volať :0908 240 673 😈

    #81509
    yttka1
    Účastník (Participant)

    Tých 15 ľudí som myslela takto : HOVADA NA HRAD 😛

    #81510
    Lanie
    Účastník (Participant)

    yttka1 neboj sa, ono sa to poddá ešte nebude kde spať uvidíš 🙂 😁

    #81511
    yttka1
    Účastník (Participant)

    Lanie – to dúfam , no je tam kopec postelí a aj vedľa chata ak by sme sa premnožili 🤣

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 39 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri