Connect with us

Vypínanie štvorkolky po zohriatí

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Vypínanie štvorkolky po zohriatí

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Autor
    Príspevky
  • #79358
    cbr900
    Účastník (Participant)

    Zdravím motorkári,

    chcem sa Vás spýtať, jeden známy ma poprosil, či by som mu nevedel pomôcť. Keďže on sem nechodí, dávam to do éteru ja.

    Má štvorkolku značka nedefinovateľná (nejaká čína) …. obsah 150 cm kub. s variatorom…(2 rýchlosti) … problém je v tom, že ked sa zohreje motor, tak mu ju úplne vypne. Nabehá 40 km… zohreje sa… a vypne… počká nejakých 15 min a potom opať na chvíľu ide… čo by to mohlo byť? … poradil by som mu aj ja, ale ja som japonec a už sme to rozdiskutovali, preto sa obraciam na Vás, či ste sa s niečim podobným nestretli.

    Príspevky typu: "nech to zahodí a nech si kúpi novú štvorkolku" neriešte… je to jeho vec a poprosil ma len o radu… alebo že "už to tu bolo" – to vie každý napísať…. ak to tu bolo, hoďte link … dík

    #79359
    MartineR
    Účastník (Participant)

    cbr900 konkretne asi neporadim, no napriklad v nasich zariadeniach (kompresory) je mimo ineho aj cidlo teploty oleja, ak nejakym sposobom dojde k uniku oleja a ten sa zacne hriat viac, nez je standardne, tak sa stroj vypne. Tiez sa da potom nastartovat az po ochladeni. Je to mimo, no mozno to bude zrovna blbost typu malo oleja v motore … Nech si skusi skontrolovat olej, pripadne ma este napada skusit vymenit sviecky za trosku "teplejsie" …

    #79360
    cbr900
    Účastník (Participant)

    MartineR … toto bolo prvé čo sme rozdiskutovali… lebo tá značka (neviem presne aká, tých čínskych je veľa)… ale vyrábajú aj skútre… a tam že to veľmi neblbne…. chladenie to má len náporovné a možno tie skútre sú lepšie chladené, kedže dosahujú "zrejme" väčšiu rýchlosť na ceste… ktovie…uvidíme, čo ostatní …

    #79361
    MartineR
    Účastník (Participant)

    cbr900 jasne, chladenie moze byt len naporove, no moze to byt kludne motorovy (prevodovy) olej …

    #79362
    atvman
    Účastník (Participant)

    Ventily, sviecka alebo cdi. pravdepodobne to bude sviecka

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri