Connect with us

Začiatočnik.

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Začiatočnik.

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 76 )
  • Autor
    Príspevky
  • #96290
    urad
    Účastník (Participant)

    Ahoj,

    akurad si robim vodičak na velku motorku, a uvažujem ako na to ( na motorku 😀 ).
    Mam 25 rokov a myslim že už mam rozumu dosť a hlavne financii na to aby som si splnil svoj chlapčensky sen :). Mam 180cm a 90kg. Zbožnujem nahače, a asi najviac sa mi pači Honda hornet. Ked som bol mladši chodieval som sa voziť na jawe ale to som mal 15 a teraz ani neviem či to vlastne jawa bola. Chcem si kupiť neaku jazdenu motorku maximalne do 3000. Viem že sa to tu určite rieši vela krat len sa chcem sa spytať čo by ste mi poradili. Aku motorku, na čo si dať pozor pri kupe motocykla, kolko ma vinde vybava ( bunda-kombineza, prilba, boty… atd ). Som v tomto uplny novačik. Kolko vinde ročna poistka na motocykel? Spotreba? 

    Dakujem za radu 🙂 a som rad že ste to prečitali aspon niekto :D:D 

    Dufam že tu najdem neakeho kamoša s ktorym sa pojdeme občas previesť :))

    #96296
    Dragon
    Účastník (Participant)

    urad – Najnovšie vydanie Motomagazínu (6/2014) ti trafí do struny. Je tam sekcia „jazdené moto“, kde sa dočítaš všetko podstatné o Hornete. Priemerná spotreba u 600ccm je okolo 5-6 litrov/100km. Pri otázke výbavy je to vec vkusu, dá sa obliecť lacnejšie, ale aj drahšie – máš na výber z textilu, ale aj kože. V priemere by si sa mohol zmestiť do 800€ – komplet. Ročná poistka vychádza cca 80€.

    Toto je napr. pekný kúsok – http://motocykle.bazos.sk/inzerat/36528398/Predam-Honda-Hornet-600-r2006.php

    #96298
    bocian
    Účastník (Participant)

    Ja som nieco podobne riesil pred cca rokom.
    Mam podobne telesne „parametre“ – 180cm / 85kg, vek 34
    Autoskolu som robil na starsej Kawe ZR-7, s vlastnou moto som skoncil
    u Bandita – 2008, vodnik, striekacka, 650ccm, 82k, tusim 65Nm a spokojnost.
    Posed v pohode, udrzat aj manevrovat na mieste s nou viem a to je co som cital najtazsi 6kovy nahac.
    V porovnani s Hornetom pisu, ze je pokojnejsia a „blbuvzdornejsia“, na druhu stranu som sa docital, ze je tuctova.. Osobne sa mi paci, nech si pise kto chce, co chce 🙂

    Oblecko mam bundu kozu 4SR, kevlarove jeany, motocizmy Sidy a helmu Louisovu Schubertku R1, na jesen v zlave za 249,-. K bunde len tolko, ze uz teraz mi chybaju vetracie vacky a co este bude v lete, jeany su OK aj ked som v nich (tuk tuk) nepadol, takze k odolnosti sa vyjadrit neviem 🙂 Cele ma to vyslo na cca 650E

    Pri kupe moto to bude tazke, ked ju zbadas a bude sa Ti pacit, tak ju kupis.
    Az doma som si vsimol jemne odreninky na zavazickach na riadidlach a zrkadle na jednej strane, pri tom padak na motore nesuchnuty.. Motoricky mi ju pozeral kamarat – podla neho bola a asi aj je v poriadku, lebo rok jazdim uplne bez problemov. Menili sa sviecky, filter a oleje, jemne doplnila chladiaca, gumy su OK..

    Viac Ti poradit neviem, keby Ta daco napadlo, pytaj sa 🙂
    Stastnu ruku pri vybere a odloz si cca 100E na motoskolu, na navyky je to super 🙂

    #96300
    urad
    Účastník (Participant)

    Dragon – dakujem za radu, ten magazin hned zajtra kupim. Poistka je super, čakal som niečo podobne. k tej vybave, je neaky shop ( po pripade eshop ) kde by ste mi poradili nakupovať? našiel som par stranok, len nechcem kupiť z prveho portalu na ktory narazim. K tomu hornetu, vyzera sakramensky dobre 😀 mysliš že je to dobry stroj na začiatok, čital som aj o CBF 500 že k začiatkom je to skvela volba. 

    bocian – dakujem takyto pohlad som potrebobal 🙂 bandity su krasne prave preto zbožnbujem nahače, je to o vkuse ale radšej holy stroj ako potiahnuty plastom 🙂 Takeho kamarata čo by mi pozrel motorku by som potreboval. Ako to mysliš motoškolu ?? 😀

    #96302
    bocian
    Účastník (Participant)

    Motoskola- napr driving academy na Sk ringu je niečo ako nadstavba autoškoly:) na uzavretom bezpečnom priestore malú skupinku učí inštruktor krízové brzdenie, vyhýbacie manévre, správny posed, niektoré motoskoly aj náklony. Výhodou je, že v bezpečnom prostredí a vačšinou už na vlastnej masine.  Ešte doplním moju spotrebu : cca 5.1 pri mojej kochacej jazde a poistku mám za 65E:)

    #96304
    Bopsik
    Účastník (Participant)

    Ja mám 55,9 rokov a ešte stále nemám dosť rozumu. Keď ho máš v 25, gratulujem. 

    K oblečeniu:
    Vystriedaš lacné, drahé, šušťáky, kožu, textil, čižmy, šlapky, kanady, tenisky, otvorenú prilbu, integrálu, a aj tak nebudeš spokojný. Ťažko sa trafiť do správneho oblečenia, a každé počasie, chce dačo iné. Sám zistíš najlepšie, čo Ti sadne.

    Mňa napr. odhovárali, že božená kunda je najväčšia blbosť, ale zistil som, že mi najviac vyhovuje.

    Som Ťa nepotešil.

    #96306
    urad
    Účastník (Participant)

    Aha to by mohla byť zaujmava skusenosť, skusim sa o tom poinformovať možno by som sa na to dal. taketo skusenosti by sa mi určite zišli 🙂 

    bopsik – ano ja viem, a maš uplnu pravdu len niekde musim začať a hlavne si chcem kupiť niečo aj na dlhšiu jazdu. Ani ja ho stale nemam ale aspon teraz už viem čo chcem 🙂

    #96308
    prdlafka
    Účastník (Participant)

    Hlavne sa na tu motorku posad a nech ta niekto odfoti…potom pozri na tie fotky a usud, ako na nej vyzeras…podla mna pre chlapa s vyskou od 180 cm a viac su seststovky a meneise kubatury male…a ani sam sa na nej nebudes citit dobre, ked sa pod tebou strati…

    napriklad litrovy fazer sa da kupit za 2-3 tisic a nebudes ho chciet po polroku vymenit za daco silnejsie (a tym okrem ineho stratis aj kopec euro), ale seststovku podla mna ano…a nebudes na nom vyzerat jak chuj…

    pises o dlhsich jadzach…dalsi dovod nekupovat prskolety…tie su na blaznenie okolo komina, ale na dlhsie trasy nie su…aj ked ano, vsetko sa da, ale preco pouzivat veci na to, na co nie su stvorene…???

    co sa tyka oblecenia, aj ked skuseni motorkari presne vedia poradit co sa na co najviac hodi, ale ty si aj tak urobis po svojom a na tie spravne handry vhodne pre teba prides nakoniec pokusmi-omylmi sam…

    #96310
    urad
    Účastník (Participant)

    Je mi jasne že na všetko pridem časom sam. Len som chcel neaku dobru radu do začiatkov.
    kolko ma spotrebu taky fazer? čo naklady? chcel by som na začiatok motorku ktora nieje moc naročna.

    #96312
    prdlafka
    Účastník (Participant)

    Motorky maju taku spotrebu, ako ty tocis heftom…moze to byt 6, moze to byt 12 stale na tej istej…

    neviem ake naklady mas na mysli? poistka? vymeny oleja? pravidelny servis?myslim, ze vsetky polozky su porovnatelne, ci sa jedna o 600vku, alebo liter…

    neporovnatelne ale stratis, ked si kupis najprv 600vku a za pol roka ju budes predavat, lebo budes chciet daco silnejsie…aspon si to myslim…takze ak nechces vyhodit dake prachy do hajzla, uvazuj inak…

    #96314
    kweni
    Účastník (Participant)

    Čím väčší výkon tým viac papá..
    Poistka 50€ rok..
    Olej 50€ rok..
    Pneu 10.000km 230€..
    Pád ? Doštičky ? Reťaz ? .. .. ..

     Spotreba Yamahy FZ6

    Kúp Horneta a po sezóne uvidíš či ťa nezačnú lákať cestné endurá, väčšie naháče alebo superbajky,.. 😉

    #96316
    Bopsik
    Účastník (Participant)

    Ja  mám litrového fejzra, spotreba normálna, údržba skoro žiadna, výkon dostatočný aj na diaľnici, pohodlie vyhovujúce, som spokojný. Jednoduchá spoľahlivá motorka, vhodná aj po dedine, aj na turistiku. Len do ofroadu moc nie, je to asfaltová motorka.

    #96318
    bocian
    Účastník (Participant)

    Takto vyzera 180cm na 6kovom nahaci :

    macko na kolobezke

    Fazerik je dobry stroj, ale bavime sa o zaciatocnikovi s minimalnymi skusenostami, sam si zvaz, ci si trufas na litra..
    Argumenty, ktore pise prdlafka sedia. Skor ci neskor bude 6ka mala a vymenou za vacsi objem stratis. Prachy.
    Liter vsak bude ovela menej tolerantny k zaciatocnickym chybam, staci v blbej chvili blbo podradit a uz sa valas. A stratis ovela viac. Zdravie.

    #96320
    Bopsik
    Účastník (Participant)

    Ja som mal viacero kamarátov, čo sa zabili na pionieri. Je to v hlave.

    #96321
    kweni
    Účastník (Participant)

    Kamarát mal 1,9m na FZ6 a v pohode existoval .. jedine plexi potreboval 😁

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 76 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri