Connect with us

Začiatočnik.

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Začiatočnik.

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 76 )
  • Autor
    Príspevky
  • #96323
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Objem neprezentuje veľkosť motorky. Napr. rozdiel medzi malým (650 ccm) a veľkým (1250 ccm) Banditom je zanedbateľných 1,5 cm v rozvore, čo je zapríčinené viacmenej len malým rozdielom uhla prednej vidlice, navyše sa mení šponovaním reťaze… Výška sedla sa líši minimálne, nastaviť sa dajú obe – trebárs aj na úplne rovnakú výšku napr. 800 mm. Ako vypadáš na jednom, budeš tak aj na druhom…

    Prdlafka je maximalista, neposlúchaj ho. 😈  😁  Motorkára baví aj Jawka 350 a kým by si zodral napr. malého Bandita, získaš nejaké návyky, ktoré postupne zdokonalíš, o tom začiatky sú. Nič tým nestratíš, ale získaš, aj keby si moto po nekjakých 5 rokoch niekomu len tak daroval. Uváž: 650-ka s večným motorom, zrýchlenie na 100 pod 4 sekundy, maximálka nad 200 – a toto že by ťa rýchlo prestalo baviť?
    Volovina.

    Ja, keď si sadnem na svoju nablískanú starú Guzzinku, som stále King. Prdlafka by asi skolaboval  od hanby, jemu ide ani neviem, o čo … Šesťvalcového Bawora predal, lebo ho už asi prestalo baviť… 😈 😛 

    Kweňas, Busa slúži?  Dávaš ešte nohy dole v zákrute?  😈 😉

    #96325
    Mlhos
    Účastník (Participant)

    Ked mas penazi na rozdavanie zacni od 125 – ky lebo tazko to potom niekomu predas 😁 stare motorky proste nejdu pozri inzeraty su uz vetsina stare aj niekolko rokov  ked si kazdy moze kupit hoc aj na pozicku novu a staru by chcel ako novu za smiesnu cenu  ak mas malo penazi kup si najsilnejsiu na aku mas  proste ju nebudes musiet predavat a nebudes sa musiet na kazdej znova ucit lebo kazda je ina kazda ma ine jazdne vlastnosti 

    a teraz ma mozete zase zozrat umelci  😛

    #96327
    Mlhos
    Účastník (Participant)

    Kweni si kupil Suzuki Hajabushu a kedze sa doteraz nezabil asi to ma v hlave v poriadku a radsej davat v zakrute nohy dole ako ich davat do hrobu

    #96329
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Mlhoš, by si bol prekvapený, keby si vedel, koľko motoriek Kweni mal… 😉 
    Čo si ja pamätám, napr. Megelli 125 a aj SV 650.
    Asi preto ešte žije. Nohy dával dole preto, lebo si BUSU kúpil o pár rokov skôr, ako mal… 😉 

    To, že ty nevieš predať ten čínsky šrot s kokodrillom, nič neznamená… 😁  😁  😁

    #96331
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    No a „znova sa učiť“ jazdiť na inej motorke? 😈 

    Však to je excelentný žážitok, ty truľo! 😈 

     😇  Bodaj by som mohol každý deň skúšať inú, aj takto ponúkam občas známym na katšiu-dlhšiu výmenu svoje, len aby som mohol chvíľu osedlať tie ich… 🙂  🙂  🙂

    #96333
    kweni
    Účastník (Participant)

    Kweni dáva teraz dole nohy dokonca už aj na rovinkách  😁 .. Kweni dával dole nohu pretože mal naleštenú motorku z výstavy (vrátane pneumatík 😉 ) a nechcel riskovať kvôli nikoho pekným modrým očiam že v prvých pár kilákoch by položil motorku skrz takejto kraviny .. samoška že slúži.. to neni talijan ala Moto Gejza ktorý hrkoce z prevodofky a potrebuje servisovat každé druhé naštartovanie 😈 ..

    Na výkone nezáleží .. tak či tak je ho (ne)dostatok 😁

    Čím ďalej tým spokojnejší s výberom motorky .. i keď podľa odborníkov som mal byť pár desat tisíc kilákov tam hore 😉 ..

    Na motorke treba rájsť.. Je to pravda.. Ale na rozume to nepridá.. Len na skúsenostiach..

    #96335
    italofighter
    Účastník (Participant)

    Tazko povedat co prvu moto alek oblecku ak to nemas daleko do viedne behni do louisa je tam dost siroky vyber ci koza ci textil tak isto aj prilby ,poistka na moto nad 125 je cca 55-100 euro zalezi od poistovne a od poistovaka ako sa dohodnes ,ale tak ako niekto spominal s vyskou nad 180 sa budes na hornete asi citit nepohodlne pretoze sa ta moto pod tebou strati idealne vyskusat viac moto  mal som moznost skusit uz vselico pretoze robim doplnky na moto a vyzdy mam moto pristavenu takze si vie na nej posediet pripadne sa kuskpreviest po dohode s majitelom ale zistil som ze na nase rozbite cesty je asi najidealnejsia volba nejaky nahac alebo cestne enduro  ale v podstate musis sa riadit jednak hlavou a potom aj srdcom darmo ta bude niekto presviedcat kup to alebo hento co ta laka a pozdava sa kupis mozno caso predas a pojdes dalej  uplne inym smerom je to vec vkusu a toho co ti sadne do ruky  pripadne na prdel aj ked to druhe sa da vzdy dopasovat presne na mieru na kazdej moto

    #96337
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Ľahko sa radí začiatočníkovi, že vyskúšaj viac motoriek, skutočnosť je taká, že málokto len tak ponúkne svoju motorku (hlavne s väčším obsahom) novicovi na „skúšanie“, keď všetky adeptove skúsenosti sú obedzené viacmenej na jazdy počas vodičského kurzu.

    Zato najazdením nejakých pár tisíc kilometrov rýchle rastie sebavedomie, zabúda sa na prúsery a situácie, ktoré borec len tak-tak, že ustál, alebo ani neustál, ale aspoň prežil. A rastie počet radcov. Radcov takých, ktorí nemajú ani minimálne predpoklady využit všetky schopnosti priemernej šesťstovky, ale ich rýchlo ich vraj prestane baviť… 😉 

    Stavým sa, že Rossi by dal na obyčajnom malom Bandite do smútku týchto borcov tuná všetkých, nech majú aj štyri Hayabuse alebo hocaké nadlitre (vrátane mňa, samozrejme). 😈 

    Tieto rady sú tu veľmi jednostranné, skôr zamerané na ušetrenie nejakej tisícky straty pri neskoršom predaji, obchodný duch na Slovensku potešiteľne prebíja ostatné aspekty. 😟 

    urad
    , bude ti radiť kopa ľudí podľa svojich priorít, nemusíš poslúchnuť nikoho. Prečítaj ale všetko, niekde sa v niektorých príspevkoch nájdeš a vybereš  sa v ďalšom (si) podľa toho.

    Objektívne tieto rady nikdy nebudú, lebo ktorí by ozaj mohli poradiť, už medzi nami nie sú… Sebavedomí sú len živí a zdraví. 😇

    Tak si niečo kúp, ako každý iný. Nikto sa nenaučil naraz všetko a žiadny motorkár nebude vedieť všetko nikdy. Aj keď sa tak väčšina tvári… 😁

    #96339
    kingston
    Účastník (Participant)

    papi  amen 👍

    kweni 👍 

    #96341
    urad
    Účastník (Participant)

    Dakujem vsetkym. Ostanem pri 600-vke na zaciatok mi to bude urcite stacit. Do teraz som chcel horneta ale po pravde som teraz zmeteny ci mi nebude mala  😁 . Velmi sa uz na to tesim a na prve kilometre. Nevyznam sa moc a preto som sa prisiel poradit sem hlavne co sa tyka tych moteriek, ci su splahlive, kazove, ktory vyrobca je dobry atd. 

    Prajem hlavne vsetkym stastne kilometre. 😇

    #96343
    kingston
    Účastník (Participant)

    Este by som na tvojom mieste pouvazoval aj nad cestovnym endurom ako Transalp alebo V-strom.

    Su to nezmary a k tvojej vyske/vahe presne sadnu. Urcite sa najdu take co sa ti zmestia do rozpoctu, otazka je ci sa ti taky typ moto paci alebo nie.

    #96345
    kingston
    Účastník (Participant)

    Napr tu:

    http://motocykle.bazos.sk/inzerat/38055836/Honda-XL-650V-Transalp-2004.php

    na 10 rocnu moto ma podozrivosakramalo km, ale podstatny je stav

    #96347
    urad
    Účastník (Participant)

    🙂 vyzera velmi dobre ale nieje tym pravim, ak mi rozumies. Nemas este nieco podobne v rukave ale skor naked bike 😉

    #96349
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈 A neverte  tomu, že keď máte motorku nablískanú, to už je dôvod k tomu, aby ste na naháči či SS dávali dole nohu na asfalte  v zákrute. Na to totiž žiadny dôvod neexistuje, robí to len to len špička, ako sú Kweni a Rossi. Ale Rossi z iných dôvodov, ako Kweni…  😈

    #96351
    kweni
    Účastník (Participant)

    Ani len neklikaj na ten inzerát čo sem dal Kingston (nič nemám voči tebe, neboj 😁 ) ale ten predajca je hmm ako to povedať spisovne .. nem dobrý človek ktorý ti dokáže zaklamať aj dobrý deň ..

    nosí rozpadnuté sračky zo zahraničia a doma na dvore to skladá a predáva u kamaráta vo dvore s kecami o tom že jeho manželka mu zatrhla motorky tskrz decka tak to parkuje u kamaráta .. bla bla bla ..

    úradník skôr ako kúpiš motorku si na ňu sadni 😁

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 76 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri