Connect with us

Spravodajstvo

Garmin-Asus nüvifone M10 prichádza na slovenský trh

Publikovaný

on

Garmin-Asus, výsledok partnerstva spoločností Garmin Ltd. a ASUSTeK Computer Inc., predstavuje nový telefón Garmin-Asus M10, plne dotykový všestranný smartphone, vybavený najnovším operačným systémom Windows Mobile od spoločnosti Microsoft a osobnou navigáciou Garmin.

Smartphone s dotykovým ovládaním
Garmin-Asus nüvifone M10 disponuje 3,5" WVGA displejom a užívateľským rozhraním, ktoré je pohodlne ovládateľné pomocou prstov. Funkcia billboard prehľadne zobrazuje najdôležitejšie informácie na displeji zariadenia a intuitívny 3D správca úloh zase umožňuje jednoducho prepínať medzi spustenými aplikáciami. Rýchle a pohodlné písanie zaisťuje kompletná softwarová QWERTY klávesnica. O rýchlu odozvu a plynulú navigáciu sa stará procesor s frekvenciou 600 MHz, operačná pamäť RAM a vnútorná pamäť ROM, každá s kapacitou 512 MB, zatiaľ čo 4GB flash pamäť poskytuje dostatok priestoru pre multimédia a ostatné dáta. Kapacitu je ďalej možné rozšíriť o pamäťové karty microSD. Bezdrôtové pripojenia HSDPA a Wi-Fi (802.11 b/g) zaisťujú rýchle odosielanie a prijímanie správ. M10 je navyše možné bezdrôtovo synchronizovať s podnikovým systémom, takže všetky kontakty a e-maily budú neustále zálohované.

M10 je vybavený najnovšou verziou operačného systému Windows Mobile. Tá obsahuje vylepšenia, ktoré uľahčia užívateľom prácu a súčasne im zaistia prístup k službe Windows Marketplace, ktorá ponúka na stiahnutie nespočetné množstvo aplikácií. „Windows Phone umožňuje plynulo prechádzať medzi prácou a zábavou. Ponúka totiž najrôznejšie aplikácie a služby,“ popisuje Andy Lees, viceprezident Mobile Communication Business spoločnosti Microsoft.

Navigácia ‚Click and Go‘
Garmin-Asus nüvifone M10 obsahuje už v základnom balení predinštalované mapy 43 európskych krajín a milióny bodov záujmu (POI). Poskytuje zároveň najkvalitnejšie služby založené na pozícii, aké sú na telefónoch s Windows Mobile momentálne dostupné. Navigačné funkcie sú prepojené s aplikáciami ako kalendár, kontakty, e-mail, internetový prehliadač a programy pre textovú komunikáciu. Komplexná integrácia navigačných funkcií do týchto aplikácií zaručuje intuitívne a plynulé navigovanie.

M10 ponúka rovnako pokročilé navigačné funkcie a disponuje rovnakým hardwarovým vybavením ako špičkové zariadenie Garmin nüvi 1490T. Zákazník si môže vybrať, či si kúpi produkt v plnom balení, prípadne dá prednosť nižšej cene bez autopríslušenstva, ktoré si môže dokúpiť neskôr
Pripravený na sociálne siete a online služby
Garmin-Asus nüvifone M10 sa môže pochváliť celým radom aplikácií podporujúcich sociálne siete, ako je napríklad Facebook alebo webové fotoalbumy Picasa. Okrem toho zobrazuje M10 v reálnom čase informácie o súvisiacich službách* – predpoveď počasia, bezpečnostné kamery, dopravná situácia, informácie o letoch alebo ceny pohonných hmôt. Prístroj je navyše vybavený kvalitným 5Mpx fotoaparátom, ktorý fotografiám automaticky priraďuje zemepisné súradnice (geotagging), takže užívatelia vždy presne vedia, na ktorom mieste konkrétny snímok vznikol, a jednoducho ho môžu zdieľať prostredníctvom sietí Facebook alebo Picasa. Nechýba ani klasický 3.5 mm audio jack pre pripojenie akýchkoľvek slúchadiel.

„Garmin-Asus M10 je našou reakciou na dopyt užívateľov po vyváženom zariadení pre prácu i bežný život. M10 využíva operačný systém Windows Mobile, a preto je vhodným smartphonom pre obchodné prostredie. V osobnom živote užívatelia ocenia najmä inteligentnú navigáciu, komplexné funkcie pre sociálne siete a on-line služby,“ hovorí Benson Lin, viceprezident a generálny riaditeľ Personal Mobile Devices Business Unit, Handheld Business Group spoločnosti ASUS.

„Garmin-Asus M10 je veľmi výkonný prístroj, ktorý Vám ušetrí mnoho času. Ide o univerzálne zariadenie, ktoré ponúka väčšinu funkcií, ktorými disponuje mobilný telefón, notebook, PND alebo digitálny fotoaparát,“ dodáva Cliff Pemble, prezident a COO spoločnosti Garmin.

Dostupnosť
Garmin-Asus M10 bude dostupný u maloobchodných predajcov v priebehu apríla 2010. Odporúčaná koncová cena M10 je 369,99 EUR vrátane DPH a 35.99 EUR s DPH za autopríslušenstvo.
Ďalšie informácie o telefónoch Garmin-Asus nájdete na webových stránkach www.garminasus.sk a www.garmin.sk [linka]Technické parametre Garmin-Asus M10
Procesor: Qualcomm MSM 7227, 600 MHz
RAM: 512 MB
FlashROM: 512 MB + 4GB
Pamäťový slot: MicroSD (SDHC)
Siete a dáta: HSDPA DL:7.2Mbps UL:384Kpbs, UMTS 2100 / 900 EDGE / GPRS / GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Ostatné pripojenia: 802.11 b/g WLAN, Bluetooth + A2DP, 3,5mm audio jack
OS: Windows Mobile 6.5.3 (Maldives)
Fotoaparát: 5Mpx fotoaparát s automatickým ostrením a funkciou geo-tagging
Satelitná navigácia: Navigačný software Garmin, česká hlasová navigácia, mapy 43 krajín Európy, milióny POI, integrácia služieb založených na aktuálnej pozícii
Rozmery: 58×116×14,3 mm
Hmotnosť 138 g
Displej: LCD TFT, odporový, 3,5" (89 mm), 480×800 pix
E-mail a SMS: SMS / MMS / IM / Push e-mail / POP3 / IMAP4 / SMTP
Aplikácie: Facebook™, YouTube™, Windows Marketplace for Mobile, Microsoft® Office, Picasa™, PDF viewer, MSN® Money, …
Internet: Internet Explorer (s prehrávaním flash)
Video recording 800×480 @ 24fps
Doba hovoru Až 8 hodín
Príslušenstvo (predávané zvlášť): Aktívny držiak, nabíjačka do auta
Cena M10 je 369,99 EUR

garmin

Advertisement

5 komentárov

1 komentár

 1. JFK

  23. apríla 2010 at 5:53

  Vyzerá fakt sqele, len trošku ma zarazilo, že má „iba“ 600 MHz ?!? Chcel som mobil Samsung, a v recenzii na fony.sk, sa im zdal procesor s 800 MHz, pri software Windows mobile málo. Odporúčali aspoň 1GHz, keďže Windows má veľké nároky. No ak to bude fičať dobre, tak by som nad ním veľmi premýšľal…

 2. JFK

  23. apríla 2010 at 6:18

  Našiel som aj recenziu, a je celkom priaznivá: [linka]

 3. VladiB

  23. apríla 2010 at 11:01

  Mal som možnosť prvého kontaktu s ním, dostaneme ho i na test, je daleko prepracovanejší ako som pôvodne očakával

 4. raptor

  23. apríla 2010 at 12:54

  Som zvedavy ci sa ako dotovany objavi v ponuke niektoreho z operatorov..

 5. Cervo

  23. apríla 2010 at 14:28

  Keby uz spravili nejaky podobny mobil aj s nejakou odolnostou proti vode 🙁 (sonim nie je podobny)

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri