Connect with us

Spravodajstvo

Garmin Oregon ? Dotyk s prírodou

Publikovaný

on

Univerzálny, nepremokavý. do terénu i na more…
Tlačová správa, Žilina 1.10.2008


Spoločnosť Garmin, globálny líder v GPS navigácii, s potešením predstavuje novú sériu prenosných ručných navigačných zariadení Oregon pre turistických, námorných i fitness nadšencov. Séria Oregon v sebe spája intuitívne dotykové rozhranie, pogumovaný, nárazuvzdorný dizajn a množstvo mapových podkladov, ktoré je možné do tohto zariadenia nainštalovať.

?Citlivý displej Oregonu reaguje na dotyky prstov a je odolný voči nepriazni počasia,? povedal Clive Taylor, produktový riaditeľ Garmin Europe. ?Kombináciou dotykového displeja, ktorý je známy z našich populárnych automobilových navigácií s funkciami z obľúbených turistických navigácií vzniklo najmodernejšie turistické GPS zariadenie.?

Intuitívne ovládanie je jednou z významných funkcií najnovšej série turistických navigácií Garmin Oregon. Vďaka vlastnostiam ako vysoká citlivosť GPS prijímača, predinštalované mapové podklady či veľký 7,6 cm dotykový displej, ktorý reaguje na užívateľské príkazy ako klepnutie či ťahanie prstom, sa z neho stáva jednotka na trhu s turistickými GPS navigáciami. Či ste na horách alebo na oceáne, príjem satelitného signálu je teraz ešte rýchlejší vďaka novej funkcii HotFix?, ktorá automaticky prepočítava a ukladá presné informácie zo satelitných družíc a následne dokáže na základe týchto informácií rýchlo prepočítať aktuálnu pozíciu bez potreby čakania na príjem dát z družíc.

Oregon 300 obsahuje predinštalovanú celosvetovú základnú mapu s tieňovaným reliéfom a podrobnú topografickú mapu Slovenska a Oregon 200 poskytuje podrobnú topografickú mapu Slovenska. Zaradenie Oregon 300 podporuje bezdrôtový prenos trás, bodov i geoskrýš medzi jednotlivými zariadeniami Oregon i medzi modelom Colorado. Je vybavené aj barometrickým výškomerom, elektronickým kompasom a kompatibilné so snímačom srdcovej frekvencie a snímačom rýchlosti/kadencie Garmin, vďaka ktorým máte možnosť s týmito zariadeniami trénovať, monitorovať a následne vyhodnocovať namerané hodnoty.

Garmin pozná svojich používateľov, ktorí majú množstvo záujmov a preto v modeloch série Oregon nájdete päť rôznych profilov ? automobilový, námorný, turistický, fitness a geocaching. Vďaka nim získate množstvo užitočných funkcií pre jednotlivé aktivity. Používatelia zariadení zo série Oregon môžu takisto vyskúšať aj Whereigo?, najnovšia aplikácia na báze GPS, ktorú vytvorila spoločnosť Groundspeak ? spoločnosť, ktorá vytvorila aj celosvetovo populárnu hru Geocaching. Whereigo? (čítaj where I go) je aplikácia pre tvorbu dobrodružných hier, historických ciest či iných inovatívnych aktivít v reálnom priestore. Takisto aj celosvetovo populárna hra Geocaching je s prístrojmi Oregon ešte jednoduchšia. S Oregonom si môžete z internetu stiahnuť aktuálne informácie o skrýši napr. polohu, terén, obtiažnosť, popis a rady, takže odteraz nemusíte so sebou nosiť žiadne ďalšie papiere.

Váha tohto turistického navigátora je len 193g vrátane dvoch AA batérií, s ktorými prístroj vydrží až 18 hodín. Oregon obsahuje aj microSD slot, vďaka ktorému môžete do zariadenia dohrávať dodatočné mapy. Pre viac informácií navštívte www.garmin.sk.

Vlastnosti a parametre Oregon 300:
? integrovaný vysoko-citlivý GPS prijímač s funkciou HotFix
? ovládanie pomocou dotykového displeja
? bezdrôtová technológia ANT / rozhranie pre zdieľanie získavaných údajov medzi užívateľmi
? 850 MB integrovaná pamäť s dostupným microSD slotom pre pamäťové karty
? voliteľné užívateľské profily: automobilový, námorný, turistický, fitness a geocaching
? rozmer displeja (v x š): 6.3 x 3.8 cm
? rozlíšenie displeja: 240 x 400 bodov
? typ displeja: dotykový farebný TFT displej, 65 000 farieb (s voliteľným podsvietením)
? vodotesnosť podľa štandardu: IEC 60529 IPX7
? napájanie: 2 ks monočlánky typu AA (alkalické alebo NiMH)
? výdrž batérií: 16 hodín
? elektrický kompas, barometrický výškomer a teplotný senzor v základnej výbave ? možnosť výpočtu plochy
? kompatibilný pre použitie so snímačom srdcovej frekvencie (HR) a snímačom rýchlosti/kadencie (GSC?10) pre rozšírené použitie
? prehliadač obrázkov vo formáte JPG zobrazuje aj dáta uložené na microSD karte ? priama podpora pre používanie súborov GPX na stránkach www.geocaching.com ? rozmery (ŠxVxH): 5,8 x 11,4 x 3.6 cm
? hmotnosť: 193 gramov (aj s batériami)
? brutto hmotnosť 0,6 kg

Obsah balenia:
zariadenie Oregon 300, USB kábel, karabínka s klipom na opasok, manuál v slovenskom jazyku, predinštalovaná topografická mapa, Trip & Waypoint Manager CD
Cena zariadení:
Oregon 200, 10 990 Sk s DPH, 364,80 ?
Oregon 300, 13 990 Sk s DPH, 464,38 ?
Konverzný kurz 1 EUR = 30,1260 SKK

[linka]

Advertisement

1 komentár

1 komentár

  1. AMIS

    7. októbra 2008 at 20:26

    No mňa Colorado bohvieako neoslnilo 😠

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri