Connect with us

Spravodajstvo

GG Motorradtechnik a GG Quad

Publikovaný

on

Krátka história spoločnosti GG Motorradtechnik:

– v roku 1983 vzniká vo švajčiarskom meste Ballwil spoločnosť Grüter + Gut Motorradtechnik GmbH [linka]. GG sa zaoberajú úpravami a návrhom nových dizajnov pre motocykle.
– v roku 1994 sa dostala spoločnosť GG na výslnie s ich vysoko kvalitnou úpravou GG Duetto [linka], v ktorej sa jednalo o spojenie motocykla BMW a sajdkáry. Predalo sa 30 kusov tejto úpravy.
– o štyri roky neskôr v roku 1998 predstavila spoločnosť GG svoju úpravu GG Spartaco postavenú na základe Moto Guzzi 1100 Sport.
– v roku 2000 prešiel GG úpravou model BMW R1200C, aby z neho vzniklo GG Cruso. Táto úprava sa dá objednať v dvoch prevedeniach GG Cruso Classic alebo GG Cruso S.
– najmladším členom rodiny je štvorkolka GG Quad s boxer motorom BMW.

GG Quad v skratke:

Spoločnosť GG vytvorila plnohodnotnú štvorkolku, ktorá smie jazdiť po verejných komunikáciách. Základom štvorkolky je motor boxer od spoločnosti BMW o objeme valcov 1130 ccm so štyrmi ventilmi na valec. Agresívne svetlá dopĺňajú celkový exkluzívny dizajn. Rám bol navrhnutý a vyrobený priamo spoločnosťou GG. Toto 90 koní silné zviera s maximálnou rýchlosťou 170 km/h sa brzdí plávajúcimi kotúčmi o priemere 270 mm so štyrmi piestikmi na kotúč. Ďalej šesťrýchlostná prevodovka (s jednou spiatočkou), trojcestný katalyzátor, 18 litrová nádrž, šírka stroja 1400 mm, dĺžka 2220 mm a suchá hmotnosť 375 kíl. Štvorkolka spĺňa švajčiarske aj nemecké normy.

Na GG Quad je možné dokúpiť množstvo doplnkov ako napríklad tašky do bočných kufrov, držadlá pre spolujazdca, vyhrievané rukoväte, alarm, predný štít, doplnkové brzdy, vypínanie diferenciálu, ochranné bočné rámy, doplnkové svetlá, nádrž s odkladacím priestorom na malé predmety, doplnkový olejový chladič a iné.

GG Quad

GG Motorradtechnik a GG Quad

Advertisement
Suzuki Suzuki
1 komentár

1 komentár

  1. racer8

    17. júla 2007 at 18:04

    Raz som videl takyto podobny quad a mal motor a podvozok zo Subaru s vykonom okolo 280konikov a to vozenie to vam bola sranda 🙂 😶 😈

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri