Connect with us

Spravodajstvo

H-D Livewire zrýchli z 0-100km/h za necelé 3,5 sekundy

Publikovaný

on

Americká značka Harley-Davidson počas veľtrhu s elektronikou CES v Las Vegas (8. 1. 2019) zverejnila kompletné technické údaje elektrického modelu Livewire vrátane ceny a dojazdu. Motocykel LiveWire predstavuje budúcnosť značky Harley-Davidson a prvý elektrický model americkej značky prichádza s najväčšími možnosťami konektivity na svete. Do predaja sa dostane v druhej polovici roka 2019.  


Nový zážitok z jazdy   

Motocykel LiveWire™ je vyváženou kombináciou výkonu a nových technológií. Prináša vysokú dynamiku jazdy pre skúsených jazdcov a jednoduché ovládanie pre začínajúcich motorkárov. Hlavné vlastnosti:  

* Ohromujúce zrýchlenie: z 0 na 100km/h za menej než 3,5 sekundy. Okamžitý príval výkonu elektrického motora H-D Revelation™ dokáže ponúknuť 100 percent uvádzaného krútiaceho momentu ihneď po otočení rukoväte plynu. 100 percent sily je stále k dispozícii v každej situácii.  

* Jednoduché ovládanie „twist-and-go“: Elektrický motor nepotrebuje spojku ani radenie prevodových stupňov, takže podstatne zjednodušuje ovládanie pre začínajúcich jazdcov. Všetci jazdci ocenia brzdný účinok rekuperačného režimu, ktorý ukladá energiu späť do batérie. To je vhodné najmä pri častých rozjazdoch a brzdení pri jazde v mestskej premávke.  

* Funkcia H-D™ Connect: Motocykel LiveWire je vybavený funkciou H-D™ Connect, ktorá dokáže spárovať jazdca s jeho motocyklom prostredníctvom jednotky Telematics Control Unit a cloudových služieb využívajúcich najnovšiu aplikáciu Harley-Davidson™ App. Vďaka tejto technológii je motocykel LiveWire prvým sériovo vyrábaným elektrickým motocyklom s plnou mobilnou konektivitou v Severnej Amerike. Pomocou funkcie H—D Connect sú sledované potrebné dáta, ktoré sú prenášané do aplikácie a poskytujú jazdcovi prostredníctvom mobilného telefónu množstvo informácii.  

* Výkon a dojazd optimalizované pre jazdu v meste: Motocykel dokáže na jedno nabitie batérie najazdiť odhadom 177 km po mestských komunikáciách.  

* Ovládanie: Podvozok motocykla LiveWire bol navrhnutý pre obratné a isté ovládanie v uliciach veľkomiest aj zábavné zvezenie sa v uliciach so zatáčkami. Motor H-D Revelation™ je osadený nízko v motocykli, aby sa znížilo celkové ťažisko a zlepšila sa ovládateľnosť za jazdy aj ľahké držanie po zastavení. Tento model využíva špičkové technológie – štandardne je vybavený systémom Electronic Chassis Control s funkciou ABS s možnosťou aktivácie v náklone a kontrolou trakcie. Tieto systémy sú plne elektronické a obsahujú najnovšie verzie jednotiek pre meranie zotrvačných síl a poslednú technológiu snímača ABS.  

* Výrazný zvuk Harley-Davidson, minimálne vibrácie: Motocykel LiveWire používa elektronickú pohonnú jednotku H-D Revelation™, ktorá minimalizuje vibrácie, vyžarovanie tepla a hluk, čo prispieva k vysokému jazdnému komfortu. Model LiveWire je konštruovaný tak, aby počas akcelerácie a narastaní rýchlosti vydával nový charakteristický zvuk Harley-Davidson. Tento nový futuristický zvuk skvele vystihuje uhladenú elektrickú silu motocykla LiveWire.  

No a nakoniec je tu cena, H-D LiveWire príde do predaja v druhej polovici roku 2019 a jeho cena bude 27 860 EUR bez DPH.  

H-D Livewire zrýchli z 0-100km/h za necelé 3,5 sekundy

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri