Connect with us

Spravodajstvo

Historický úspech Ivana Jakeša

Publikovaný

on

Senzačný úspech dosiahol slovenský motocyklový jazdec Ivan Jakeš na tohtoročnej rely Dakar, keď po štrnástich náročných etapách obsadil v konkurencii svetovej špičky v konečnom poradí motocyklov fantastické 4. miesto, pričom až do posledných chvíľ atakoval bronzovú priečku.


Zvíťazil Cyril Despres (FRA) pred druhým Rubenom Fariom (PRT), ktorý predbehol tretieho domáceho Lopez Contarda(CHL) až v poslednej 14. etape. Tesne sa domácim jazdcom došiel na 4. mieste IVAN JAKEŠ (SVK)
Tohtoročný Dakar bol Ivanovim šiestym štartom, pričom do cieľa došiel len v roku 2009 (na 43. mieste). V roku 2007 (to štartoval ešte s Jaroslavom Katriňákom) a v posledných troch rokoch bol nútený predčasne skončiť. Ivan je ale bojovník. Všetky jeho neúspechy na Dakare, na ktorých si prešiel naozaj peklom a taktiež zranenia, ktorými musel prejsť boli pre neho hnacím motorom. Všetko zle je však zabudnuté práve vďaka tohtoročnému umiestneniu, ktoré je najlepším umiestnením slovenského jazdca v histórii Dakaru,
Počas celej rely bolo vidieť, že Ivan už nabral dostatočné skúsenosti. Stavil na sústredenosť, koncentráciu a kvalitnú navigáciu, avšak veľa zohralo i šťastie a málo pádov: „Padal som naozaj málo, ale zopár karambolov bolo. Tomu sa nevyhnete našťastie to dopadlo tento rok dobre,“ vyjadril sa Ivan Jakeš.
Ivan Jakeš i Štefan Svitko, ktorý bol do stredy taktiež prvej desiatke, šokujú na Dakare i tým, že idú s dvojčlenným doprovodným tímom, čo je v porovnaní v veľkými továrenskými tímami o to väčší úspech.
Minulý rok celé Slovensko sledovalo fantastické 5. miesto Štefana Svitka a tento rok je Slovensko vďaka Ivanovi Jakešovi ešte vyššie, na mieste štvrtom. GRATUĽUJEME !

Poďakovanie patrí samozrejme i Štefanovi Svitkovi, ktorý minulý rok dojazdil na krásnom 5. mieste s veľkým sebazaprením kvôli zraneniu, ktoré sa ohlásilo i tento rok. Taktiež treba spomenúť i Jána Zaťka, a Dušana Čipku, ktorý taktiež tento rok na Dakare štartovali, avšak pre poruchy motocyklov museli odstúpiť. Dušan Čipka si tým nezopakoval svoju minuloročnú cieľovú radosť, avšak napriek tomu všetkým štyrom patrí veľký obdiv za to, že sa tak fyzicky a finančne náročnej rely zúčastňujú.


Tlačová správa SMF

Ivan Jakeš dosiahol doteraz najlepší výsledok slovenského jazdca na rally Dakar

Advertisement

4 komentáre

4 Comments

 1. Yetti

  20. januára 2013 at 20:08

  Gratulujééééém!!! 😀 😀 😀

 2. B12

  20. januára 2013 at 21:48

  Ta dobre som držal palce … 👍 👋

 3. Frank

  21. januára 2013 at 7:24

  Paráda, veľká gratulácia Ivanovi a celému tímu. Už si to zaslúžil 😀 👍 👍

 4. Slon

  25. januára 2013 at 6:03

  👍 👍 👋

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri