Connect with us

Spravodajstvo

Husqvarna a Husaberg opäť zjednotení

Publikovaný

on

V čase vrcholiacich dohadov o budúcnosti značky Husqvarna, po tom ako sa stala majetkom spoločnosti Pierer Industries AG a rakúskej značky KTM prišlo oficiálne vyjadrenie nových majiteľov týkajúce sa ďalšieho osudu tejto značky. Dobrou správou je, že Husqvarna bude pokračovať a nepotvrdili sa pesimistické dohady, ktoré predpovedali úplný zánik tejto značky. Naopak Husqvarna spojí svoje sily s Husabergom, ďalšou prémiovou značkou v portfóliu KTM. Toto spojenie opätovne dáva dohromady značky, ktoré sa pred 25. rokmi rozdelili, keď sa Husqvarna presťahovala zo Švédska do Talianska a bývalí zamestnanci vo Švédsku založili novú značku Husaberg.
Úplne nová modelová rada na rok 2014, bude predstavená už začiatkom novembra na výstave v EICMA v Miláne. Pod značkou Husqvarna sa objaví pestrá paleta modelov so zameraním na offroad a okrem endura, motokrosu, detského motokrosu sa pod značkou Husqvarna objaví aj nová modelová rada motocyklov kategórie supermoto.
Výrobné a obchodné aktivity spojené s novými modelmi na seba prevezme nová spoločnosť Husqvarna Sportmotorcycle gmbh so sídlom v rakúskom Matitighofene. Zákaznícky servis a distribúciu náhradných dielov starších modelov (do roku 2013) bude mať na starosti súčasné sídlo firmy v Taliansku.

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri