Connect with us

Spravodajstvo

ICE ? In Case of Emergency ? v prípade núdze

Publikovaný

on

UTAG? Digital Dogtag
Mnoho ľudí nosí na krku štítok s vyrytými dôležitými osobnými informáciami pre prípad núdze. Mnoho krát sa stalo, že záchranári práve vďaka nemu dokázali zachrániť ľudské životy. Na trhu sa však objavil nový produkt, a to UTAG? Digital Dogtag. Už jeho názov svedčí o tom, že sa jedná o jedinečný digitálny štítok, ktorý je USB PC kompatibilný. Je vyrobený z hliníkovej zliatiny a má elegantné vode odolné telo. Na prednej strane UTAG? je nápis ICE ? In Case of Emergency, čo v preklade znamená v prípade núdze a taktiež obrázok hviezdy s hadom značí symbol pre záchranné, zdravotné a havarijné služby, že sa na ňom nachádzajú dôležité lekárske informácie. Medzinárodne uznaný pseudonym ICE je v súčasnosti preferovaný v mobiloch ako skratka, pod ktorou by malo byť meno a kontakt na osobu, ktorú môže polícia, požiarnici či záchranári v prípade núdze kontaktovať. Je pravdepodobné, že ohrozený bude mať pri sebe mobil, avšak stáva sa, že môže byť vybitý, prípadne zničený pri nehode. Práve aj v tomto prípade môže byť UTAG? Digital Dogtag veľmi užitočný. Môže sa nosiť ako štítok, či prívesok na zipse alebo na kľúčenke. Digital Dogtag zahŕňa taktiež prázdny obojstranný štítok pre osobnú personalizáciu, ktorý rovnako obsahuje núdzové kontaktné údaje, ale nie v takom veľkom rozsahu ako USB.

UTAG? – Ice Card
Ďalším novým zariadením tohto typu je UTAG? – Ice Card so svojím štýlovým vzhľadom kreditnej karty. Je taktiež navrhnutý tak, aby bol prvý referenčný bod v prípade núdze. Na čiernom povrchu sa tiež nachádza výrazný názov ICE a modrá hviezda s hadom. Je veľmi praktický, možno ho uložiť napr. v peňaženke. Jeho výhoda spočíva aj v tom, keďže pri nehode sa záchranári a policajti snažia zistiť čo najviac o ohrozenej osobe, takže budú prehľadávať peňaženku s dokladmi, kde sa môže nachádzať aj táto karta.

Oba produkty UTAG? Digital Dogtag a UTAG? – Ice Card obsahujú USB disk. Jeho použitie je jednoduché, po odklopení máme k dispozícii USB konektor, ktorý je hneď pripravený byť pripojený k USB portu. Toto zariadenie podporuje Windows ME, 2000, XP alebo Vista. Prívetivý užívateľský softvér je tvorený na zákazku. Obsahuje tabuľku, kde máte možnosť medzinárodného nastavenie siedmych jazykov, a to v angličtine, francúzštine, taliančine, holandčine, portugalčine, nemčine a v španielčine. Slovenčina, príp. čeština sa tam nenachádza, avšak v dnešnej dobe už takmer každý človek ovláda aspoň základy jedného svetového jazyka. Ďalšími údajmi sú osobné údaje, informácie o ošetrujúcom lekárovi a kontakt naň, ?emergency contacts?, čiže núdzový kontakt na blízke osoby. Taktiež sa tam nachádza lekárska karta, kde sa zaškrtáva krvná skupina, alergie a kľúčové zdravotnícke informácie. Veľmi zaujímavým bodom je privátna zložka Privat Folder, kde možno vložiť naskenované dokumenty ako občiansky a vodičský preukaz, pas, cestovné doklady, a pod.
Po uložení sa zobrazí kompletná vyplnená tabuľka, ktorú je možno kedykoľvek meniť.

Niektorí ľudia si hovoria, mne sa nič nemôže stať, ale nehody sú súčasťou každodenného života nielen na cestách. Aj keď to je nepríjemné, je to tak. Človek by mal byť či na aute, alebo motorke obozretný a myslieť do budúcnosti, čo keby sa to stalo aj jemu. Práve štítok UTAG? Digital Dogtag a karta UTAG? – Ice Card by sa mohli stať záchranou vášho života. A to už stojí za to!

(red)

Cena je 35 Eur a v tejto chvíli je na Slovensku jediný predajca, a to:
motomaxx slovakia, s. r. o.,
Komárňanská cesta 78, Nové Zámky 940 01, tel./fax: +421 356 402 556
[linka]

ICE ? In Case of Emergency ? v prípade núdze

Advertisement

8 komentárov

1 komentár

 1. milan3232

  25. februára 2009 at 20:17

  Podla mna to je neprakticke. USB.
  Ved mam aj zaznam v obcianskom.
  … a podla mna je pri nehode priorita zachranit zivot, nie studovat x materialov… obciansky, karticku poistenca, mobil s nejakym cislom, este aj USB… a krv strieka kade tade…

 2. AIR

  25. februára 2009 at 22:57

  U nas zatial dost tazko vyuzitelne a mnohi zachranari o tom ani netusia, mnohi ano… ale v zahranici je to bezna vec, takze kto casto jazdi v taliansku, francuzku, alebo v nemecku, tak tam je to zname

 3. Puco

  26. februára 2009 at 6:40

  …Veľmi zaujímavým bodom je privátna zložka Privat Folder, kde možno vložiť naskenované dokumenty ako občiansky a vodičský preukaz, pas, cestovné doklady, a pod. … ano, myslime pozitívne, ale v dnešnej dobe, plnej zloby, veľmi ľahko može niekto dojsť ku kompletným osobným údajom. Naozaj veľmi praktické… 😕 😕 😕

 4. campa

  26. februára 2009 at 12:43

  🙂 Mám ho, doplnil som ho a používam. Jediné mínus ktoré som spozoroval je dané pevnou konštrukciou štítka. Ťažko to leze do USB portu, na PC ako tak, do môjho NTB Asus ťažšie. Inak nemam výhrad, pre mňa super vec. Mám alergiu na ACP a Novalgin, oba sa dosť používajú plus mojich 12 operačných zákrokov v jednom ucelenom zozname – super. V balení je 2x hodne odolná nálepka informujúca že používam ICE Utang. Jedna na auto a jedna na moto. Informácie su jednoduché a uživateľské prostredie príjemné. Heslo sa dá meniť. Dobrá cena. Dodanie bolo za dva dni po objednávke.

  A ja som spokojný. 👋

 5. kxbibo

  26. februára 2009 at 12:48

  campa a aká bola cena?

 6. campa

  26. februára 2009 at 20:13

  Výborná! 🙂
  [linka]
  👋

 7. Joker

  26. februára 2009 at 21:56

  A co ked motorku alebo auto rozflakas na napoznanie. Na ci bude ta nalepka? Skor by som to lepil na helmu. Lebo ked ti utrhne gebulu tak vtedy ti je uz ten USB na milu kedvez.

 8. kxbibo

  27. februára 2009 at 11:41

  Joker no bezhlaví jazdci si to nalepia na motorku 😁 😁 😁

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri