Connect with us

Podujatia

IMRC štartuje úvodným podujatím na Slovakia Ringu

Publikovaný

on

IMRC štartuje úvodným podujatím na Slovakia Ringu

Stredoeurópsky šampionát pretekov cestných motocyklov má pred sebou úvodné podujatie tohto roku. To sa uskutoční na Slovakia Ringu už počas nadchádzajúceho víkendu. V rámci už spomínaného šampionátu odštartujú zároveň aj majstrovstvá Slovenska, Českej republiky, Poľska a Maďarska, ale aj preteky slovenského a českého pohára.

Promotérom šesťdielneho seriálu International Motorcycle Race Cup sa už v minulom roku, na základe poverenia Slovenskej motocyklovej federácie, stala agentúra Slovakia Racing. Novinkou nadchádzajúceho ročníku je fakt, že agentúra Slovakia Racing od sezóny 2014 bude päť rokov na základe poverenia FIM Europe promotérom aj Alpe Adria Road Racing Championship. V rámci tohto seriálu bojujú jazdci o kvalifikáciu na majstrovstvá Európy pretekov cestných motocyklov, pričom pod hlavičkou agentúry Slovakia Racing sa v sezóne 2014 uskutoční štvorica podujatí.

Poďme však naspäť ku prvému pretekárskemu víkendu sezóny. Ako sme už spomínali, toto podujatie je zaradené do seriálu International Motorcycle Race Cup, v rámci ktorého budú jednotliví jazdci bojovať aj o úvodné body v rámci majstrovstiev Slovenska, Českej republiky, Poľska a Maďarska, ale aj slovenského a českého poháru pretekov cestných motocyklov. Podujatie sa bude konať na jedinom slovenskom profesionálnom pretekárskom okruhu Slovakia Ring v Orechovej Potôni.

Pri pohľade do štartovej listiny je jasné, že sa diváci majú už vopred na čo tešiť. Nechýba nikto z jazdeckej špičky a na štartovom rošte bude poriadne husto.

V triede 125 SP sa na štart postaví celkovo sedemnásť pretekárov. Samozrejme nebude chýbať ani minuloročný víťaz IMRC a majster Slovenska Jaro Čech, ale ani vicemajster Vlado Petrovič. Okrem slovenských jazdcov v tejto triede budeme mať možnosť sledovať aj dvojicu Poliakov a trojicu Čechov a jedného maďarského jazdca.

V podstatne silnejšej kubatúre 600 sa rovnako ako v minulosti budú jazdci deliť do dvoch samostatných tried, Supersport a Superstock. Napriek tomuto deleniu, ktoré je dané možnosťami technických úprav na motocykloch sa spoločne na štartový rošt postaví dvadsaťšesť jazdcov. Nebude chýbať vlaňajší víťaz a majster Slovenska Martin Durdík, či druhý jazdec konečného poradia, Maďar Adrian Gyutai, ktorý však po minuloročnom druhom mieste v Superstockoch preskočil do triedy Supersport. V šesťstovkách bude celkovo zastúpených päť európskych krajín.

Štartový rošt Slovakia Ringu poriadne zahučí pri pretekoch najsilnejších a zároveň divácky najpríťažlivejších pretekov litrových motocyklov, ktoré na štarte rovnako nebudú chýbať. Tu sa v triedach Superstock a Superbike divákom predstaví celkovo štyridsaťosem pretekárov zo Slovenska, Poľska, Čiech a Maďarska. Rovnako tu nebudú chýbať najrýchlejší jazdci minuloročnej sezóny na čele so šampiónom, Slovákom Vladimírom Ružom, ku ktorým sa v tomto roku pridá aj náš Lukáš Jasenský. Ten už pri svojom debute v kráľovskej triede Superbike na konci minuloročnej sezóny dokázal, že aj tu bude najrýchlejším jazdcom viac ako vyrovnanou konkurenciou.

Ak ku už spomínaným počtom jazdcov pripočítame preteky zaradené do seriálu Slovenský pohár, kde sa na štartovom rošte predstaví takmer päťdesiatka jazdcov v triedach do a nad šesťsto centimetrov kubických, plus divácky populárne historické motocykle v kategórii Vintage, celkovo sa na Slovakia Ringu počas nadchádzajúcej soboty a nedele predstaví viac ako stopäťdesiat pretekárov, kvôli ktorým sa už oplatí vyraziť na Slovakia Ring, kde vás agentúra Slovakia Racing srdečne pozýva.

Miro Majláth

IMRC štartuje úvodným podujatím na Slovakia Ringu

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri