Connect with us

Spravodajstvo

Ivan Jakeš prevzal vyznamenanie z rúk ministra D. Čaploviča

Publikovaný

on

Vo štvrtok 24. októbra 2013 si na pôde ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR prevzalo z rúk ministra Dušana Čaploviča vyznamenanie za mimoriadny prínos v oblasti športu pätnásť úspešných športovcov, medzi ktorými bol i Ivan Jakeš, štvrtý na tohtoročnej rely Dakar 2013.

Vyznamenanie je morálnym ocenením športovcov, ktoré sa udeľuje v troch kategóriách. Za vynikajúce a mimoriadne výsledky dosiahnuté na významných medzinárodných športových podujatiach získali medailu prof. Vladimíra Černušáka piati úspešní slovenskí športovci. Okrem Ivana Jakeša boli medzi ocenenými cyklista Peter Sagan, atlétka Lucia Klocová, kulturista Igor Kočiš a stolnotenista Ján Riapoš.
Za dlhodobú úspešnú reprezentáciu Slovenskej republiky udelil Dušan Čaplovič Pamätnú medailu ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR bežcovi na lyžiach Ivanovi Bátorymu, športovému strelcovi Jozefovi Göncimu, plavkyni Martine Moravcovej a Margite Prokeinovej, ako aj futbalistovi Marekovi Mintálovi.
Čestným uznaním prof. Karola Stráňaia boli za celoživotné pôsobenie v oblasti športu ocenení Pavel Blaho, Ján Filc, Štefan Kopčík, Michal Čapla a Eugen Laczo.

Tlačová správa SMF

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri