Connect with us

Spravodajstvo

JL Pro-Racing Team vstúpil do novej sezóny

Publikovaný

on

Dvojica pretekárov zo Šiah, Jaroslav Kocúr a Ladislav ?Lorenzo? Šinko vstupuje úspešne do novej pretekárskej sezóny. V nedeľu na Hungaroringu, v úvodnom podujatí maďarského seriálu Dunlop Trophy, dokázal Kocúr zvíťaziť v pretekoch triedy 750 ccm!

Obaja pretekári sa do povedomia motocyklovej verejnosti dostali minulý rok, kedy okrem spomínanej Dunlop trofeje jazdili aj v maďarskom seriáli Phoenix Racing, ktorý sa koná na Pannoniaringu. Počas celého roka sa chalani zlepšovali a ku koncu sezóny už jazdili na spomínaných okruhoch veľmi dobré časy. Kocúrov úspech z uplynulého víkendu bol teda odmenou za vlaňajšiu snahu. Sám Jaro pred sezónou rozmýšľal, či tento rok absolvuje kompletný seriál Dunlop Trophy a nebude sa viac sústrediť na predsa len lacnejší ?Phoenix?. Po jeho víťazstve som sa ho spýtal, či na tom stále trvá. ?Uvidíme. Je dôležité, ako na tom budem bodovo,? odpovedal z úsmevom Jaro, ktorý má teraz bodov plný počet.

Druhý pretekár tímu, teda Lorenzo, sa prvý krát tento rok predstaví na Pannoniaringu v pretekoch Phoenix Racing. A ako sa na sezónu pripravil on? ?Obaja štartujeme na tých istých mašinách ako aj vlani,? vraví Lorenzo. ?Pracovali sme na nich počas zimného obdobia. Ja som konkrétne prerábal skoro celú motorku, čo sa týka geometrie motocykla, úprava sania, vstrekovanie, zapaľovanie, optimalizácia výkonu u Luboša Kissa z Ivanky pri Dunaji – TZB racing team. Som s motorkou spokojný, boli sme 27.3. testovať na Hungaroringu, som milo prekvapkaný z toho, ako dobre motorka ide čo sa týka motora aj podvozku."

Tento rok chalani absolvujú aj Pascalplast Cup, ktorý bude vypisovaný pre slovenských pretekárov. A keďže na Slovensku nemáme motodrom, tak aj tento pohár sa bude konať v Maďarsku. Dôvodom, prečo jazdia naši pretekári na maďarské okruhy, sú nižšie ceny za jazdenie a vzdialenosť z ich domovov. ?Na Hungaroring to máme hodinku cesty, takže nie je čo riešiť,? vysvetľuje Jaro Kocúr. Obaja jazdci však nevylučujú ani to, že sa raz postavia aj na štart pretekov UEM Alpe Adria Championship, teda majstrovstiev strednej a východnej Európy, ktoré majú z roka na rok vyššiu popularitu. Lorenzo: ?Našim cieľom je samozrejme získať čo najviac skúseností z pretekov, taktiku, dravosť, stratégiu a neskôr sa s nazbieranými skúsenosťami začleniť medzi jazdcov Alpe Adrie. Ešte si netrúfame a naša mienka je: lepšie sa učiť pretekať na klubových pretekoch a mať relatívne dobré umiestnenia a učiť sa popri tom pretekať ako jazdiť niekde na chvoste resp. sa ani nekvalifikovať do pretekov.?

Obaja pretekári vedia, že bez peňazí sa tento šport nedá zvládnuť, preto sa okrem jazdenia musia zaoberať aj zháňaním sponzorov. ?Občas sa niečo podarí, niekto nám vyjde v ústrety a za to sme všetkým aj patrične vďační, veď je všeobecne známe, aká je v tomto športe situácia…,? vraví Lorenzo. ?Pomohla nám aj firma Berner, dala nám motochémiu, rôzne mazivá a čistiace prostriedky. A samozrejme naši šéfovia z KB Transu.? Jaro k tomu dodáva: ?Určite nemôžem nespomenúť firmu ERES-Racing, ktorá pomáha naozaj maximálne. Patrí im naša veľká vďaka.?

Oboch chalanov pretekanie veľmi baví a ich výsledky a záujem sú dôkazom toho, že jazdiť preteky sa dá aj v skromnejších podmienkach: ?Chceme hlavne ukázať aj to, že ak chce niekto pretekať, nepotrebuje milióny, dá as aj z menšieho rozpočtu a netreba mať k tomu ani motorku s "350" koňmi a podvozok za ?bedňu zlata?. Jednoducho je to hobby, záľuba od srdca a tak sa k tomu aj my staviame," dodáva na záver Lorenzo.

Lorenzo (45) a Jaro (155)

2 komentáre

2 Comments

 1. dusik

  4. apríla 2007 at 21:53

  Lorenzo a Jaro držím Vám palce 🙂 🙂 🙂

 2. eXeBaT

  5. apríla 2007 at 10:09

  Slabo hodnotený šport a je škoda, že kopec talentov končí kvôli nedostatku financií zo strany sponzorov 😕

  Držím palce chalani!

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri