Connect with us

Spravodajstvo

John Hopkins smeruje do MS Superbikov!

Publikovaný

on

Po ôsmich rokoch pôsobenia v najprestížnejšej kategórii MotoGP prestupuje Anglo-američan John Hopkins do konkurenčného šampionátu Superbikov.

Hneď na úvod však treba dodať, že tento prestup nebol až tak dobrovoľný. Sám Hopkins dúfal, že sa mu v MotoGP podarí udržať a po tom, čo odchod zo scény ohlásil jeho zamestnávateľ Kawasaki, čakal na miesto u niektorého z konkurenčných tímov.
Naťahovanie medzi továrňou Kawasaki a promotérom šampionátu, spoločnosťou Dorna o tom, či vôbec a akou formou bude japonský výrobca v MS pokračovať, alebo radšej zaplatí tučnú pokutu za nedodržanie zmluvy, v ktorej sa zaväzuje k účasti v MS až do roku 2011, priviedlo Johna k rozhodnutiu rýchlo si pohľadať niečo iné, hoci tesne pred začiatkom sezóny to nie je vôbec jednoduché.
Nakoniec to znamená, že kategóriu MotoGP opúšťa, hoci veľmi nerád. Návrat sem totiž nebude ľahký. Ťažko povedať, či mal radšej zostať v tíme Hayate Racing, teda u nástupcu Kawasaki a udržať sa tak za každú cenu v MotoGP. V tomto tíme sa vývoj motocyklov pre túto sezónu čoskoro skončí a odjazdiť celý rok na motorke, s ktorou by zaručene jazdil na konci poľa, by bolo možno deprimujúcejšie, ako nejazdiť MotoGP vôbec.

Ako logický krok teda možno nazvať jeho prestup do MS Superbikov, kde sa predstaví s motocyklom Honda v tíme Stiggy Racing, bývalého švédskeho pretekára Grand Prix Johana Stigefelta.
Zaujímavosťou je aj to, že sa v tomto tíme stretne so svojim vlaňajším kolegom z Kawasaki MotoGP, Austrálčanom Anthony Westom, ktorý však štartuje v Supersportoch. Na Superbiku bude jeho tímovým kolegom Brit Leon Haslam. Hopkinsov príchod do tohto tímu však priniesol obeť, ktorou sa stal skúsený Talian Roberto Rolfo. Peniaze, ktoré John do tímu priniesol, sa stali rozhodujúcimi, pre Taliana znamenali stop v ďalšej spolupráci so Stigefeltom.
Pre superbikový šampionát je Hopkinsov príchod jednoznačne prínosom a pre šéfov MotoGP, teda pre španielsku Dornu, ďalším dôvodom na zamyslenie, že so súčasným stavom, kedy je svet MotoGP postavený na neúnosných finančných nákladoch, treba niečo zásadné urobiť.

Hopkinsove "lakte" budeme môcť obdivovať v Superbikoch už o dva týždne vo Valencii

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri