Connect with us

Spravodajstvo

KTM predstavila modelovú radu SX na 2019

Publikovaný

on

Druhá polovica mája je už tradične obdobím kedy KTM ukazuje svoje offroadové novinky na nadchádzajúcu sezónu a tento rok nie je výnimkou. Rakúska značka predstavila celý modelový rad SX a motokrosári budú mať opäť k dispozícii trojicu dvojtaktov (125, 150 a 250 SX) a trojicu štvortaktov (250, 350 a 450 SX-F). Konštruktéri sa opäť zamerali na ďalšie zníženie hmotnosti u všetkých modelov a samozrejme nárast výkonu.


Podvozok 

Na rok 2019 sú všetky modely radu SX vybavené inovovaným rámom so zvýšenou tuhosťou, ktorý prináša lepšie ovládanie a stabilitu v priamom smere. Okrem toho pribudlo nové sedlo a nádrž spolu s postrannými plastmi. Nové chladiče prinášajú väčšiu kapacitu a pomáhajú znížiť ťažisko. Výkonnejšia batéria je prepojená s novým kompaktnejším elektrickým vedením. Zároveň nechýbajú nové komponenty pruženia z dielne značky WP na oboch koncoch. Vylepšením prešli aj meniteľné palivové mapy a kompletná elektronika aj so systémom trakčnej kontroly. Výrobca hovorí, že až 60% použitých komponentov je nových.


Motor 

Všetky motory sa podrobili výraznej inovácii, no asi najväčšími zmenami prešiel motor 450-ky, ktorý má úplne novú hlavu valca, ktorá je oveľa kompaktnejšia a zároveň ľahšia ako na predchádzajúcom modeli. Všetky štvortaktry naviac prichádzajú z výrazne inovovaným systémom elektronického vstrekovania paliva Keihin. Naopak dvojtaktné modely majú nové nastavenie karburátorov a úplne novú prevodovku spolu so spojkou.

KTM predstavila modelovú radu SX na 2019

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri