Connect with us

Spravodajstvo

Maco Moto Racing Team oslávil 10 rokov

Publikovaný

on

V stredu sa v bratislavskej reštaurácii Fi.at konala tlačová konferencia tímu Maco Moto Racing pri príležitosti jeho desiatich rokov existencie. Slovenský tím predstavil novinárom svojich dvoch pilotov, majstrov sveta Warwicka Nowlanda a Jasona Pridmorea a dozvedeli sme sa aj niečo z plánov pre sezónu 2009. Cestu nášho tímu tohtoročným šampionátu môžte podrobne sledovať v časopise Motomagazín.

Austrálčan Warwick Nowland sa atal Majstrom sveta MS Endurance v rokoch 2000 a 2002 a Američan Jason Pridmore v roku 2003. Obaja sú aj majstrami svojich krajín a majú skúsenosti s MS Superbikov.

Okrem spomenutej dvojice mali novinári možnosť vidieť aj pretekára Maco Junior Teamu Tomáša Krajčího, ktorý na konci sezóny zmenil práve značku motocykla a jeho Yamahu bolo možné vidieť aj priamo na tlačovke.

Slovenský tím čaká tento rok už len jedno podujatie svetového šampionátu vytrvalcov v katarskej Dohe, preto boli prítomní zvedaví na to, s ktorými jazdcami plánuje štartovať na budúci rok. Majiteľ a zároveň pretekár tímu Martin "Maco" Kuzma, ako aj obaja zahraniční jazdci potvrdili, že jednajú s tímom o pokračovaní v spolupráci, dokonca sa vyjadrili, že je ich túžbou pokračovať v spolupráci s tímom Maco Moto Racing. O tom, že to nie sú len plané reči svedčí aj skutočnosť, že dvojnásobný svetový šampión Nowland rozmýšľa o presťahovaní sa na Slovensko, kde by mohol jednoduchšie s tímom spolupracovať pri príprave motocyklov. Je teda možné, že sa Warwick a jeho priateľka usadia práve u nás. Obaja jazdci sa taktiež vyjadrili k otázke, prečo pred sezónou prestúpili do slovenského tímu, keď ich mená pôvodne figurovali v zostave tímu Phase One. Ako Nowland, tak aj Pridmore potvrdili, že predovšetkým pre rodinnú atmosféru, ktorá v našom tíme vládne a to si všímali už v období, keď ešte jazdili za iné tímy. Vyslovili sa, že práve Martin Kuzma a manažérka tímu Denisa Grešková sú ľudia, s ktorými je radosť spolupracovať a u prechádzajúcich zamestnávateľov sa s takým prístupom nestretli.

Kuzma odpovedal aj na otázku ohľadom plánov a cieľov pre rok 2009, kde bude jeho túžbou zisk titulu majstrov sveta, či umiestnenie v prvej päťke konečného hodnotenia. Taktiež predstavil svojho pretekára juniorského tímu, Tomáša Krajčího, ktorý tento rok úspešne prestúpil zo 125-iek do triedy Superstock 600. Kuzma, ktorého túžbou vždy bolo a je aj v budúcnosti posadiť na tímový motocykel slovenského jazdca, sa po predchádzajúcich skúsenostiach s našimi pretekármi rozhodol sám podporiť nášho jazdca od začiatkov jeho kariéry a doslova si ho vychovať.

Tlačovej konferencie sa zúčastnil aj prezident SMF Dr. Peter Smižík, ktorý poďakoval tímu a jeho partnerom za výbornú reprezentáciu Slovenska v majstrovstvách sveta. K účasti tímu Maco Moto Racing v MS sa vyjadril aj zástupca spoločnosti BK Group, ktorá je nosným partnerom tímu. Ocenil snahu a ciele, ktoré slovenský tím dosiahol a vyslovil sa pozitívne aj o ďalšej spolupráci oboch strán v budúcnosti.

Po skončení oficiálnej časti tlačovej konferencie prebiehali interview pretekárov pre televízne stanice TA3 a STV, či pre novinárov printových a elektronických médií. Večer pokračovali oslavy desiateho výročia tímu spoločenským programom.

Pretekári tímu Maco Moto Racing. Zľava Kuzma, Pridmore, Nowland a Krajčí

Maco Moto Racing Team oslávil 10 rokov

Advertisement

1 komentár

1 komentár

  1. yagiza

    20. septembra 2008 at 17:00

    To som nevedela ze funguju uz 10 rokov! 😶 Skoda ze tento rok museli odstupit pre poruchu z 24hodinoveho preteku v Le Mans 😠 . Zelam im vela stastia do buducna a co najmenej poruch. ( najlepsie ziadne) Dovi znova v 2009 a vela stastia dalsich 10 rokov 😉 👋

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Partneri