Connect with us

Spravodajstvo

Maco Racing Team v Le Mans

Publikovaný

on

Slovenský motocyklový tím Maco Racing vstúpil do svojej 17. sezóny na majstrovstvách sveta vytrvalostných pretekov motocyklov 24-hodinovými pretekmi vo francúzskom Le Mans, ktoré boli zároveň druhým podujatím sezóny 2018/2019.  


Pre tím Maco Racing začali ťažkosti už krátko pred podujatím, kedy sa majiteľovi tímu ospravedlnil jeden z pretekárov, Francúz Louis Bulle a v tíme za neho museli hľadať náhradníka. Tým sa nakoniec stal Švajčiar David Chevalier, ktorý tak doplnil Francúza Anthony Dos Santosa a Rakúšana Juliana Mayera. Po 30. mieste v kvalifikácii sa slovenský tím v samotných pretekoch prepracoval už na 13. miesto s výhľadom na ďalší postup nahor. V siedmej hodine pretekov však Dos Santos ťažko havaroval a hoci sám zostal bez zranenia, motocykel bol natoľko poškodený, že jeho oprava znamenala prepad tímu na koniec klasifikácie pretekov. Aj napriek tomu dokázal tím Maco Racing preteky dokončiť na 32. mieste celkovo a pätnástom v rámci triedy EWC. Najbližšie podujatie svetového šampionátu sa uskutoční ako 8-hodinové preteky 11. mája na Slovakia Ringu.    


Martin Kuzma, majiteľ tímu Maco Racing: Hneď prvý problém nastal dva dni pred odchodom do Le Mans, kedy sa nám ospravedlnil Bulle a táto situácia ovplyvnila celú našu účasť na tomto podujatí. V tréningoch a kvalifikáciách sme sa sústredili predovšetkým na nastavenie motocykla pre preteky, čo bolo naším hlavným cieľom. Po štarte z 30. miesta sa nám darilo všetko podľa predstáv, v pohode sme sa posunuli už na 13. miesto, ale prišla rana ako z dela, Anthony v slipstreame trafil jazdca pred sebou a tam sa dokonali naše ťažkosti. Dvadsať minút sme čakali na zničený motocykel, ktorého následná oprava trvala pol hodiny. Potom už nešlo o čo bojovať, ale tím sa rozhodol pokračovať, aby sme testovali nové diely, ktoré sa dajú najlepšie vyskúšať práve v takejto záťaži. Ďakujem všetkým našim partnerom a fanúšikom za podporu a za to, že nám zachovali priazeň a držali nám palce až do konca.“


Tlačová správa

Maco Racing Team v Le Mans

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri