Connect with us

Spravodajstvo

MAJSTRI SMF 2014 DEKOROVANÍ V PÚCHOVE

Publikovaný

on

Nové divadlo v Púchove sa na mikulášsky piatok 5.12.2014 stalo dejiskom dekorovania majstrovmotocyklového športu 2014. Na tzv. „Večeri majstrov SMF“ boli tento rok dekorovaní len víťazi jednotlivých majstrovských kategórií a tried a to vzhľadom k ich narastajúcemu počtu.

Večer majstrov„ je každoročne stretnutím nielen najlepších športovcov jednotlivých disciplín SMF, ale i stretnutím priaznivcov motocyklového športu, mechanikov, funkcionárov, zástupcov priemyslu partnerských organizácii a v neposlednom rade zástupcov médií.

 Nebolo to inak ani tento krát. Pozvanie na slávnostné ukončenie tohtoročnej motocyklovej sezóny prijali okrem dekorovaných jazdcov i zástupcovia partnerov, ktorí v sezóne 2014 pomáhali zabezpečiť motocyklovú sezónu a taktiež zástupcovia médií na čele s RTVS, ktorej reportáž z podujatia bola odvysielaná v nedeľňajšom športovom spravodajstve a následne bude „Večer majstrov SMF 2014“ predstavený i v relácii športové ozveny.

Okrem víťazov sezóny 2014 SMF ocenila i významné úspechy jazdcov v zahraničí. V rámci tohto ocenenia ďakovnú plaketu SMF dostali:
 – Michal Búlik, mladý jazdec minimota,  v roku 2014 skončil na 2. mieste v náročnom seriáli ADAC
– Martin Vaculík, náš najúspešnejší jazdec plochej dráhy, majster Európy z roku 2013 a štvrtý na majstrovstvách Európy 2014
Martin Žerava, ktorý v roku 2014 získal s licenciou SMF prvenstvo na svetovom pohári motokrosu veteránov
Zuzana Gahérová v roku 2014 získala po druhý krát bronzovú priečku na majstrovstvách Európy Enduro žien
Jozef Marenčák v roku 2014 skončil na treťom mieste v endure veteránov
Štefan Svitko a Ivan Jakeš, ktorí úspešne reprezentovali Slovensko na Rely Dakar
– Maco Racing Team – jediný slovenský tím štartujúci MS Endurance (vytrvalostné preteky CPM)

Popri športovcoch SMF nezabudla ani na svojich členov, ktorí v roku 2014 oslávili svoje životné jubileum a ktorým taktiež patrí poďakovanie za rozvoj motocyklového športu na Slovensku.
Jozef Loj, dlhoročný organizátor motokrosu v Šenkviciach, otec nášho bývalého úspešného motokrosového jazdca, v roku 2014 oslávil 60 rokov.
Ľuboš Gréč, majiteľ spoločnosti Ducati Slovakia a tímu SK Energy team, aktívny jazdec a organizátor podujatí vintage, v roku 2014 oslávil 60 rokov.
Ľuboš Nemčovič, bývalý úspešný motokrosár, dlhoročný organizátor motocyklových podujatí ako napríklad motokrosových v Šenkviciach, teraz scootrov a minimota, so spoločnosťou Motosport Agency je promotér MM SR scootrov a minimota, v roku 2014 oslávil 50 rokov. Ján Hrehor, úspešný reprezentant SR v motokrose a hlavne v endure, mnohonásobný účastník ISDE, reprezentoval SR v južnej i v severnej Amerike, bývalý člen ŠK endura a rely, vykonával a pevne veríme, že naďalej bude vykonávať i manažérsku funkciu, v roku 2014 oslávil 50 rokov.
Plaketu za rozvoj a podporu motocyklového športu na Večeri majstrov SMF dostal aj MUDr. Štefan Petriščák, zakladateľ lekárskeho výboru SMF a dlhoročný člen lekárskeho výboru FIM, ktorý z pracovných dôvodov tento rok ukončil svoje účinkovanie v uvedených funkciách a taktiež spoločnosť Slovakia Racing s.r.o. na čele s Petrom Šurinom, úspešným promotérom MM SR CPM a od roku 2014 i promotérom majstrovstiev Alpe Adria.

SMF na Večeri majstrov ocenila i významné motocyklové osobnosti regiónu Púchov, a to Štefana Rosinu (niekoľkonásobný riaditeľ majstrovstiev SR v motokrose konaných v Púchove, ako generálny riaditeľ spoločnosti Matador dlhé roky podporoval motocyklové dianie v regióne Považská Bystrica a Púchov), Štefana Gášeka (začínal ako jazdec a funkcionár bývalého Zväzarmu, bol úspešným organizátorom motocyklových, najmä enduro a trialových podujatí v púchovskej doline a v súčasnosti aktívne spolupracuje so SMF na mapovaní histórie motocyklového športu na Slovensku) a Jozefa Počarovského (motokrosový a enduro jazdec, bývalý továrenský jazdec Považských strojární, vedúci strediska vrcholového športu vo Sverepci, úspešný manažér Počaro tímu, s ktorým získal nejeden úspech – prvenstvo v klubovej súťaži na ISDE v USA, v súčasnosti blízky spolupracovník SMF).

Tlačová správa SMF

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri