Connect with us

Spravodajstvo

Malý Speed a malý Scrambler – novinky z Británie!

Publikovaný

on

U nás je uhorková sezóna, ale výrobcovia sú v predstavovaní noviniek snaživejší, ako slovenský politik s predvolebným gulášom. Začínajúcim motorkárom prinesie britský Triumph veľkú radosť. Nové modely Speed 400 a Scrambler 400 X.

Strojovňa

Oba stroje budú zdieľať jeden motor. Ten bude mať 398 kubíkov. Čo bolo pre mňa prekvapením … bude to jednovalec. Triumphy sú známe svojimi trojvalcami v modernejších strojoch, prípadne dvojvalcami v prípade rady Modern classic. Jednodrb v posledných rokoch v ponuke nebol, v každom prípade je model veľkým krokom k začínajúcim jazdcom.

Pozrime sa na čísla. 29,4 kW, čo je nejakých 40 koní pri 8000 ot./min., krútiak 37,5 Nm pri 6500 otáčkach. Papierové hodnoty znejú zaujímavo, hlavne pri pohľade na hmotnosť. Speed 400 bude vážiť 170 kg a v prípade Scramblera to bude 179 kg, čo je hmotnosť s náplňami.

Triumph Scrambler 400 X

Podvozok a brzdy

Cestná verzia bude mať vpredu aj vzadu 17 palcové zliatinové kolesá, Scrambler bude mať vpredu 19ku. O pruženie vpredu sa postará 43mm obrátená vidla od Showy. Zdvihy 140 mm vpredu 130 mm vzadu pre Speed a 150 mm pre Scramber vpredu aj vzadu. O brzdenie sa postará vpredu 4-piestikový radiálny brzdový strmeň s pevným kotúčom o rozmere 300 mm v prípade Speeda a 320 mm v prípade Scramblera. Vzadu budú mať zhodne 230 mm kotúč. Efektívnejšie brzdenie zabezpečí duálny systém ABS.

Samozrejme všetko to bude svietiť LEDkami, ako sa už dnes patrí, elektronický plyn sľubuje možnosť nastavenia jazdných režimov a nechýba ani kontrola trakcie.

Prístrojový panel Triumph Scrambler 400 X a Speed 400

Speed 400 príde vo farbách Carnival Red, Caspian Blue a Phantom Black. Scrambler sa predstaví vo farbách Matt Khaki Green s Fushion White, CarnivalRed s Phantom Black a Phantom Black so Silver Ice. Malo by ísť o dvojfarebný lak, takže sa máme na čo tešiť. Triumph sa bije už aj o mladých jazdcov a ponúka dostupnejšie modely aj pre širšie publikum. Samozrejmosťou bude hromada originálneho príslušenstva, pomocou ktorého bude aj tvoj stroj jedinečný. Oba stroje budú snom nejedného 18 ročného motorkára. A prvá je len jedna!

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri