Connect with us

Spravodajstvo

Martin Kohút bodoval na pretekoch MS v Lokti

Publikovaný

on

Na trati v západočeskom Lokti n/O. ? 8.-9.8. 2009 sa uskutočnilo už 13-te pokračovanie tohtoročného 15-dielneho seriálu majstrovstiev sveta v motokrose tried MX-1 a MX-2. Podujatia sa zúčastnili pretekári svetovej špičky zo 17-tich štátov sveta ? v MX-1 – 31 a v MX-2 ? 38 jazdcov. Loketské svahy okolia trate boli opäť plné divákov (cca 18 000), k čomu výrazne prispela blízkosť nemeckých hraníc.
Na tomto svetovom šampionáte v Lokti n/O. sme mali aj dvojicu našich jazdcov štartujúcich v triede MX2, Martina Kohúta (KTM) – úradujúceho Majstra Slovenska a Českej republiky a Jozefa Kulhavého (Suzuki).
Martin Kohút sa vo svojej tohtoročnej svetovej premiére v MX-2 určite nestratil a v oboch jazdách bodoval (3 + 4) a celkovo so 7 bodmi obsadil v náročnej konkurencii konečné veľmi dobré 19. miesto.
Jozef Kulhavý po štarte v I. kole na trojvlne nešťastne spadol, pričom sa dostal do kolízie s viacerými jazdcami a nakoniec otrasený po páde skončil v opatere zdravotnej služby a z bojov v Lokti n/O. odstúpil. Do II. jazdy už Kulhavý pre bolesti v chrbte a následných odreninách na tele nenastúpil.

Kamil Somorovský

1 komentár

1 komentár

  1. kxbibo

    16. augusta 2009 at 6:51

    Pekne, kiež by Slovensko malo viacero takých jazdcov.

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri