Connect with us

Spravodajstvo

Motocyklová prilba – Diesel

Publikovaný

on

Spolupráca medzi spoločnosťami Diesel a AGV znie veľmi zaujímavo. Z kombinácie značiek Diesel, teda výrobca módneho oblečenia a AGV, jeden z najväčších výrobcov motocyklových prilieb, by mohla vzniknúť prilbo-jednotka na trhu.

Zaujímavé sú určite farebné kombinácie, ktoré nie sú celkom bežné u iných prilieb. Sú to matná bronzová a matná biela. Medzi ďalšie klady patrí vykrojenie predného štítu, ktoré pripomína prilbu pilota stíhačky a kožené vyhotovenie spodnej časti.

Trochu zarážajúce je, že aj napriek kombinácii silných značiek, akými sú AVG aj Diesel, si Diesel vydobyl iba zanedbateľné miesto na boku prilby a táto kombinácia by si možno zaslúžila integrálnu prilbu, nie len open faceovú.

Výrobca sa pochválil koženým pásikom na vrchu prilby, ktorý pripomína účes irokéza. Okrem efektu však pravdepodobne inú výhodu nemá.

Každopádne zaplatiť za open face prilbu 800,- (a viac) dolárov (zhruba 600,- Eur, vyše 18000,- Sk) je dosť. Uvidíme, ako sa jej na trhu bude dariť a aká bude skutočná cena.

[linka] na Diesel helmet

AGV Diesel

4 komentáre

1 komentár

 1. MartineR

  5. mája 2009 at 5:16

  sliver vydob I l 😉

 2. Jura

  18. augusta 2010 at 13:07

  Mám ju už nejakú dobu, fčíl ale potrebuju zehnat náhradní plexi – a nikde nikdo na SVK – má nekdo nejaký tip ??

  k hodnoteňú prilby: čistá imidžovka – k ochrane zraku nestačá obyč. brýle, ale porádné co neprefúknú aj bez prilby, do uší fučí o 106 …. nosíím ju, ked scu jezdit pomály … alebo na skútra

 3. raptor

  18. augusta 2010 at 13:32

  Takyto dizajn prilieb je prezity.. a matna biela je na trhu uz tiez dlhsie (napr. UVEX enduro 3in1)

 4. blackhole

  18. augusta 2010 at 19:40

  Ja mam to iste od Nolanu, tiez do nej fuci jak sa patri, ale zasa za tie prachy… cert ber.

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri