MotoGP v Indianapolis: Lorenzova odplata

Po pretekoch v Brne sa Valentino Rossi radoval z 50-bodového náskoku, ktorý mu mal zabezpečiť pokojnejší záver sezóny, keďže jeho najväčší súper a tímový kolega z Fiat Yamahy Joge Lorenzo preteky pre pád nedokončil. V USA však podobný osud postretol práve Rossiho a tentoraz si nulu na svoje bodové konto pripísal práve on.

Lorenzovi po Rossiho páde už nič nebránilo k suverénnemu víťazstvu, keďže aj tretí z hry, Španiel Pedrosa z tímu Repsol Honda, havaroval z prvého miesta už v úvode pretekov. Ten však na rozdiel od Rossiho stihol prísť do cieľa aspoň desiaty. Na druhom mieste skončil šťastný Alex de Angelis zo San Marina s Hondou, tretí domáci pretekár Nicky Hayden na Ducati.
Rossi má na čele priebežného hodnotenia opäť 25-bodový náskok na Lorenza, tretí je v súčasnosti zo zdravotných dôvodov pauzujúci Casey Stoner, ktorý má na Rossiho už 62-bodovú stratu.

250 ccm:

Rovnako ako v Brne aj v USA s istotou zvíťazil obhajca titulu Talian Simoncelli na motocykli Gilera. S druhým miestom sa na konci pretekov uspokojil Japonec Aoyama, ktorý zvýšil svoj náskok na čele tabuľky MS na 16 bodov pred v USA tretím Španielom Bautistom. Víťaz Simoncelli je priebežne tretí a na Japonca stráca 27 bodov.
Darilo sa aj obom českým zástupcom, Lukáš Pešek skončil na siedmom mieste, Karel Abraham bol desiaty.

125 ccm:

Hoci od začiatku až do samotného záveru ťahal pelotón pretekárov na prvom mieste brniansky víťaz Španiel Nicolas Terol, nakoniec sa z víťazstva radoval jeho krajan Pol Espargaro. Druhý skončil Brit Smith a tretí Talian Corsi a až za nimi bol v cieli spomínaný Terol. Čech Šembera obsadil 22. miesto.
V priebežnom hodnotení vedie Španiel Julian Simon s 52,5 bodovým náskokom pred Terolom, tretí Smith potom stráca ďalší bod.

15. Sergio GADEA SPA Aprilia +45.435

Majstrovstvá sveta pokračujú už cez víkend v talianskom Misane ako Veľká cena San Marina, kde sa v triede 125 ccm s divokou kartou predstaví aj slovenský pretekár Jakub Jantulík.

Jorge Lorenzo sa víťazstvom v USA vrátil do boja o tohtoročný titul šampióna (Foto: Yamaha Racing)