MotoGP v Motegi: Lorenzov deň

Dvojnásobným úspechom tímu Fiat Yamaha skončili druhé preteky seriálu MS motocyklov kategórii MotoGP. Z víťazstva sa však neradoval Valentino Rossi, ale jeho tímový kolega Španiel Jorge Lorenzo.

Po fantastickom štarte Valentina Rossiho sa mohlo zdať, že dnes bude v Japonsku kraľovať, proti bol však spomenutý Lorenzo, ktorý sa dostal v ôsmom kole pred svojho kolegu a s istotou zaslúžene zvíťazil. Rossi mal potom chvíľu ?problém? s Danielom Pedrosom na Honde, ale po niekoľkých výmenách sa ho dokázal striasť a do konca pretekov už o nič nešlo. Niekoľko súbojov sa odohrávalo za spomenutou trojicou, najdôležitejším momentom bolo predbehnutie Casey Stonera, ktorý sa dostal cez druhého jazdca tímu Repsol Honda, Taliana Doviziosa. Smolu mal Nicky Hayden, ktorý po kolízii s domácim Takahashim skončil na nosítkach.
Za zmienku však stojí skvelý výkon a šieste miesto Marca Melandriho s motocyklom Hayate (Kawasaki).
Na čelo tabuľky sa po dvoch pretekoch dostal dnešný víťaz Lorenzo (41 bodov). Rossi je so 40-timi bodmi druhý, víťaz s Kataru Stoner nazbieral bodov 38 a je na treťom mieste.

250 ccm:

Marco Simoncelli, ktorý v Katare pre zranenie chýbal, chcel v Japonsku všetko odčiniť, po štarte sa aj dostal do vedenia, vybudoval si náskok, ale pre defekt prednej pneumatiky po náraze na obrubník musel do depa a stihol v cieli už len 17. miesto bez jediného bodu. Zvíťazil Alvaro Bautista pred domácim H. Aoyamom a Talianom Pasinim. Českí pretekári Lukáš Pešek a Karel Abraham skončili v top ten na 7., resp. 9. mieste.
Po dvoch podujatiach je na čele Bautista (34 bodov) pred Aoyamom (33) a Barberom (30).