Spravodajstvo

MotoGP v Mugelle: opäť nepriaznivé počasie

Publikovaný

on

Víťazstvom Casey Stonera skončili preteky kategórie MotoGP v podmienkach podobným tým spred dvoch týždňov v Le Mans. Na osychajúcej trati prišla k slovu opäť výmena motocyklov, na ktorú doplatil predovšetkým Marco Melandri (Hayate), ktorý bol pred výmenou prvý!

Najideálnejšie zvládol situáciu okolo výmeny Stoner, ktorý vďaka tomu zmazal slabší "mokrý" úvod. Druhý skončil Lorenzo a tretí Rossi, ten na výmene stroja prerobil, trvalo mu dlhšie, kým sa dostal na druhom motocykli do potrebného tempa. Po páde sa z pretekov a pravdepodobne aj z boja o titul vyradil Španiel Pedrosa, ktorý musel byť odnesený na nosidlách…
Priebežné poradie sa zhoduje s umiestnením v dnešných pretekoch, vedie Stoner (90 bodov), Lorenzo (86) je druhý, Rossi (81) tretí.

250 ccm

Marco Simoncelli vypálil do mokrých pretekov, akoby trať bola suchá a behom niekoľkých kôl si vybudoval sedemsekundový náskok. Postupne sa na neho dotiahli Bautista a Pasini. Simoncelli potom drsným spôsobom vytlačil z trate Bautistu a aj seba. Na čelo sa dostal Pasini, ktorý dokázal aj napriek záverečnému Simoncelliho útoku prvé miesto udržať. Z piateho miesta žiaľ spadol Lukáš Pešek, Karel Abraham skončil trinásty. Celkovo vedie Bautista (83) pred Aoyamom (76) a Simoncellim (61).