Spravodajstvo

MS Superbikov: pódium pre Jakuba Smrža!

Publikovaný

on

V holandskom Assene pokračovali Majstrovstvá sveta Superbikov a Supersportov. Historicky prvé pódium pre Českú republiku tu získal Jakub Smrž.

Superbike – 1. jazda

Tesne pred cieľom strhol víťazstvo na svoju stranu po strhujúcom závere Američan Ben Spies (Yamaha) a odsunul tak na druhé miesto hlavného rivala Japonca Hagu (Ducati). Len tesne za nimi preletel cieľom Leon Haslam na Honde. Čech Jakub Smrž skončil šiesty.

2.jazda:

Vedúci jazdec šampionátu, Noriyuki Haga, mal situáciu omnoho jednoduchšiu, jeho konkurent Spies spadol už v druhom kole. Druhé miesto patrilo Britovi Haslamovi. O treťom mieste sa však rozhodlo až v posledných metroch. Obrovská radosť vypukla medzi českými a slovenskými priaznivcami, keď prvé pódium vo svojej superbikovej kariére a zároveň historické pódium v MS Superbikov pre Českú republiku vybojoval v priamom súboji s Michelom Fabriziom Jakub Smrž!
Japonec Haga zvýšil svoj náskok na čele tabuľky o ďalších 20 bodov a na Spiesa má už 60-bodov k dobru, tretí Haslam potom stráca ďalších 26 bodov. Smrž sa po dnešnej bohatej bodovej nádielke posunul na 10. miesto.

Supersport

Vo fantastických pretekoch Supersportov zvíťazil tento rok už po druhýkrát Ír Eugen Laverty na Honde pred Britom Calom Crutchlowom (Yamaha). Tretie miesto získal pre Kawasaki Španiel Joan Lascorz.
Čech Patrik Vostárek berie body za 11. miesto, Matěj Smrž preteky nedokončil.
Celkovo vedie Crutchlow (74) pred Lavertym (68) a Sofuoglum (65)

FIM Cup Superstock 1000 a ME Superstock 600

V litrových stockoch zvíťazil Francúz Maxim Berger na Honde pred Belgičanom Simeonom (Ducati) a krajanom Barrierom (Yamaha). Čech Ježek skončil trinásty. Po dvoch podujatiach vedie dnešný víťaz Berger o bod pred Simeonom.
V Majstrovstvách Európy Superstock 600 zvíťazil Brit Gino Rea, ktorý aj vedie v celkovom hodnotení s 11-bodovým náskokom pred Holanďanom Litjensom, ktorý dnes skončil na druhom mieste.

Šampionát pokračuje o dva týždne v talianskej Monze.

Jakub Smrž vybojoval prvé pódium v MS Superbikov pre seba aj pre ČR (Foto: Petr Štola)