Connect with us

Spravodajstvo

MV Agusta Brutale trochu inak

Publikovaný

on

Súčasný custom si príliš nevyberá a upravuje sa naozaj všetko. Tento trend celkom výstižne podtrhuje nádherný kúsok z dielne taiwanského úpravcu Rough Crafts, ktorý je postavený na základe športového naháča MV Agusta Brutale 800 RR.

Stavba nesie meno Baĺlistic Trident a inšpiráciou bolo úspešné pôsobenie talianskej značky na okruhoch v 50-tych a 60-tych rokoch minulého storočia. Dizajnérskym prvkom, ktorý najvýraznejšie ovplyvňuje celkový vzhľad motorky je výrazná kapotáž, ktorá zakrýva prakticky celé predné koleso a bola súčasťou okruhových špeciálov z tohto obdobia. Štíhla kapotáž je však namontovaná priamo na prednú vidlicu a otáča sa spolu s predným kolesom a len v minimálnej miere ovplyvňuje jazdné vlastnosti motocykla. Na línie kapotáže plynulo nadväzuje dizajn nádrže, ktorý v prednej časti vytvára krídla, ktoré nadväzujú na kapotáž a pomáhajú aerodynamickému obtekaniu vzduchu.

Po dizajnérskych úpravách prišli na rad zmeny podvozku a aj tu sa kládol dôraz na maximálnu exkluzivitu a v Rough Crafts siahli po top komponentoch. Predná vidlica a zadný tlmič pochádza z produkcie Öhlinsu a ide o top komponenty s okruhovou špecifikáciou. Podobne aj kompletné brzdy, ktoré pre zmenu dodal Beringer majú špičkové športové parametre. Ráfy kolies inšpirované klasickými okruhovými motorkami boli vyrobené na objednávku firmou Wukawa Industries. Motor so 140-timi koňmi výkonu veľké úpravy nevyžadoval a jedinou zmenou sú výfukové koncovky, ktoré poskytla firma HP Corse, ktorá ponúka hneď niekoľko verzii koncoviek na modely MV Agusta.

MV Agusta Brutale trochu inak

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri