Connect with us

Spravodajstvo

Na svete je nová Yamaha YZF-R6

Publikovaný

on

Jeden z najobľúbenejších superšportov v posledných rokoch sa na rok 2017 dočkal výraznej modernizácie a 600-vka, ktorých sa len v Európe predalo viac ako 160 000 prichádza s úplne novým dizajnom inšpirovaným poslednou generáciou modelu YZF-R1, ktorý sa naopak nechal inšpirovať okruhovým špeciálom M1 zo seriálu MotoGP.

Za novým dizajnom sa ukrývajú ďalšie výrazné zmeny a R6-ka prichádza z novým balíčkom elektronických asistentov, kde nechýba vypínateľná 6-stupňová trakčná kontrola, systém ABS a meniteľné výkonové mapy. Súčasťou základnej výbavy je aj elektronický asistent radenia (Quickshifter), ktorý funguje pri radení smerom nahor.

 Najväčšie zmeny na podvozku nájdete na pružení v podobe novej prednej vidlice s priemerom 43 mm, ktorá je praktický rovnaká ako na modeli R1. Z litrového superšportu pochádzajú aj predné brzdy s kotúčmi o priemere 320 mm, čo je rozhodne dobrou správou. Nový je aj podsedlový rám vyrobený z horčíkovej zliatiny, ktorý je nielen ľahší ale aj o 20 mm užší v prednej časti a uľahčuje jazdcovi pohyb v sedle. Novinkou je hliníková nádrž, ktorá okrem úspory hmotnosti (-1,2 kg) prináša aj nový tvar z výraznejšie vykrojenými partiami v okolí kolien.

Nová prístrojovka zostáva verná kombinácii analógového otáčkomera a digitálneho displeja, no nové usporiadanie počíta aj s prítomnosťou nových údajov (ABS a TCS). Yamaha zatiaľ neuvoľnila bližšie technické parametre týkajúce sa výkonu a hmotnosti, no dá sa predpokladať, že minimálne výkon bude vyšší.

Na svete je nová Yamaha YZF-R6

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri