Na trenčianskom letisku jazdili motocykle

Prvé z troch tohtoročných podujatí Race for fun! je minulosťou. Počas uplynulého víkendu sa na letisku v Trenčíne stretli nielen špičkoví motocykloví pretekári, ale aj motorkári z bežných ulíc túžiaci vyskúšať si svoje schopnosti na uzavretom okruhu.

V pretekoch triedy do 600 ccm pre jazdcov s licenciou bol najrýchlejší Radek Rous z ČR pred krajanom Bittmanom, o tretie miesto zviedli v poslednom kole súboj slovenskí mladíci Tomášovia Svitok a Krajčí, úspešnejší bol Svitok.

V triede nad 600 ccm suverénne zvíťazil takisto pretekár z ČR Jiří Dražďák pred našimi Vladimírom Ružom a Petrom Jarošom. V rámci pretekov licenčných tried si zmerali sily aj pretekári novovzniknutého Slovenského pohára, v triede do 600 zvíťazil Ľudovít Haňo pred Radoslavom Gerhátom a Jánom Pálffym, v triede nad 600 Martin Čermák pred Jozefom Veselým.

Aj v bezlicenčných triedach si víťazstvo odniesli naši západní susedia, v šesťstovkách bol v cieli prvý Jan Polák pred našim Michalom Novákom a krajanom Josefom Duchanom, v silnejšej triede zvíťazil Marek Fischer pred krajanom Jaroslavom Suchánkom a našim Jaroslavom Kamenickým.

Vo finálových pretekoch, kde sa stretli pretekári z hodnotenia všetkých tried, zvíťazil v malom finále náš Maroš Faktor pred Čechom Tomášom Smolákom a našim Miroslavom Slobodom. V Superfinále prešli súčasne cieľom Jiří Dražďák a Vladimír Ruža, no keďže v týchto pretekoch šlo predovšetkým o zábavu, rozhodnutie o víťazovi padlo až na stupňoch víťazov, kde si obaja aktéri o pohár pre víťaza zahrali hru kameň papier nožnice, v ktorej zvíťazil náš Ruža.

Tomuto podujatiu sa budeme podrobnejšie venovať v nasledujúcom čísle časopisu Motomagazín, no nezabudnite, že už 31. mája a 1. júna sa na letisku v Trenčíne koná druhé tohtoročné podujatie Race for fun!