Connect with us

Spravodajstvo

Nuviz – Heads-up displej pre motocykle

Publikovaný

on

Pojem heads-up displej je dnes už väčšine ľudí známy. Je to spôsob zobrazenia údajov na predné okno auta alebo na špeciálnu obrazovku tak, aby vodič tak povediac videl cez údaje. Obvykle sú to rýchlosť, prípadne navigačné pokyny. 

V tejto sezóne sa má na trhu objaviť jedinečný systém heads-up displeja určený na zobrazovanie dát pre motocyklové prilby – Nuviz. Tím, ktorý sa podujal vytvoriť túto hi-tech aplikáciu sa dal dokopy v roku 2013 v San Diegu v Kalifornii. Na Nuviz-e teda pracujú už štvrtý rok, aj keď pôvodný plán bol spustiť to v lete 2014.

To čo sa mohlo zo začiatku zdať ako futuristický projekt sa pomaly a isto stáva realitou. Tím pôvodne začínal na kickstarter.com, kde dostal dotáciu 200 000 USD. Do hry však tento rok vstúpil aj veľký hráč Pierer Industrie AG. Podľa stránky businesswire.com sa totiž Pierer Industrie AG rozhodla investovať do vývoja tejto novinky. Mimochodom Pierer Industrie AG je materská spoločnosť stojaca za značkami KTM Industries, Husqvarna Motorcycles, WP Suspension a Pankl Racing Systems.

No a v čom je Nuviz tak úžasný? Systém by mal premietaním do prilby informovať vodiča o trase, aktuálnej rýchlosti, navigácii, počasí, okruhovom čase, spustenej hudbe a o prichádzajúcich hovoroch.    

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri