Connect with us

Spravodajstvo

Odštartovaný aj seriál pretekov jednotlivcov ? Scooter GP 2009

Publikovaný

on

Tlačová správa SAS, 16. 05. 2009, Bratislava ? Trenčín:

V Trenčíne tento víkend odštartovali cestní skútristi aj seriál pretekov jednotlivcov – Scooter GP. Promotér, Scooter team TN, pripravil pod supervíziou Slovenskej Asociácie Skútrov, technicky náročnú, no jazdecky perfektnú trať na parkovisku v hypermarketovej zóne mesta. Na štartovej listine bolo zapísaných 33 jazdcov, ktorí štartovali v kategóriách 50-street, 50-sport, 70-racing a Open. Všetci absolvovali dve rozjazdy a výber jazdcov, okrem 50-streetov, absolvoval aj podvečerné superfinále.
Pozitívnym prvkom bola vysoká účasť práve v najslabšej triede 50 street, v tzv. ?leštenkách?. Na štartovací rošt sa postavilo 15 jazdcov, dojazdilo 14. Najmladší pretekár, Lukáš Hybský /40/, jazdiaci vo farbách Motowel Racing Teamu z Tekovských Lužian, má len 11 rokov, no veľkú chuť pretekať na skútroch. Prvenstvo si vyjazdil Martin Krupa /31/ z kolárovského Moped Slovakia Teamu na skútri CPI.
V 50-sportoch si prvenstvo suverénne vyjazdil v oboch rozjazdách Tomáš Nižňan /33/ z bratislavského VT Racing Teamu na skútri Piaggio.
Pre zvýšenie atraktívnosti podujatia sa Výkonný výbor SAS rozhodol spojiť triedy 70-racing a Open do spoločných rozjázd a bolo sa na čo dívat, pretekársky súboj sa striedal so súbojom techniky. V 70-racingoch si prvenstvo vyjazdil Tomáš Nemčovič /44/ zo šenkvického LTM Racing Teamu a v Openoch Martin Tokár /80/ z Aerox Teamu na skútri Yamaha.
Superfinále, doslova bonbónik pretekárskeho dňa od štartu až po cieľ, celých 12 minút + dve kolá, bolo v réžii ostrieľaného trenčana Dušana Predanocyho /111/ jazdiaceho vo farbách šenkvického B2L Racing Teamu na skútri Yamaha. Po roku opäť potvrdil, že patrí medzi skútristickú pretekársku elitu a na domácom asfalte sa najlepšie vyhráva.

Odštartovaný aj seriál pretekov jednotlivcov ? Scooter GP 2009

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri