Connect with us

Testy a recenzie

Online správy z Maroka ? testovanie Yamaha Tenere

Publikovaný

on

Pozvánka na testovanie novinky Yamaha XT660Z Tenere prišla ešte počas výstavy Motocykel. Dnes (12. 4.) spolu so zástupcom Yamaha Motor Czech spol. s.r.o. pánom Bohumilom Burdom a s kolegom z českého Supermota Frantom Gorczycom máme v podstate voľný deň. Vôbec prvú Tenere novinári otestovali 8. 4. My sme naplánovaní na nedeľu. Zatiaľ ešte netestujeme, dnes je servisný deň, ale skoro ráno vyrážame na cca 300 km okruh púšťou a rozbitými marockými cestami smerom k pohoriu Atlas. Dnes je krásne slniečko teploty okolo 22 st. Dúfame že takto bude i zajtra. Ak vás to zaujíma bývame v hotely Idou Tiznit v meste Tiznit. Testovacie mašiny som ešte ani nevidel, je tu len jedna naleštená na recepcii. Nová Tenere je má necelých 50 k, vstrekovanie paliva a 183 kg. Na prvý pohľad vyzerá neuveriteľne štíhlo, má pekne široké riadidlá, sedlo sa zdá byť veľmi pohodlné. Zajtrajšok odhalí viac.
Dnes sme trochu pochodili po chudobnom marockom turistickom mestečku. Okrem domáceho arabského trhu, kde sa predávajú samé čínske gýče sme tu našli dielňu Yamaha. Aj keď Maroko celkom blízko susedí s Európou nevidel som zatiaľ jedinú predajňu motocyklov, alebo automobilov. Je to tu ako pred xxxx rokmi. Centrum mestečka je v celku ako tak dobré, (palmy, natreté obrubníky) ale zvyšok je chudoba a bieda okrem bohatšieho severu Maroka. Táto moslimská krajina má vraj 50 % negramotných ľudí, zajtrajšia trasa celá ide vidiekom, tak som sám zvedavý čo všetko uvidím. Akurát teraz sa rozozvučali mešity s modlitbami. Človek hneď vie že je niekde inde. Teraz mi to nevadí, ale ráno o pol piatej mi to vadilo.
PS: Mám Wifi pripojenie, ale dosť slabé, pokúsim sa zavesiť pár foto, možno to vyjde. Album Tenere nejdete v fotoalbumoch. Ak sa podarí, zajtra napíšem viac. Zatiaľ toľko. Pozdravujem moju rodinu, aj kolegu z redakcie, ktorý práve dotestoval CB1000R v Taliansku.

V. Brniak

Maroko

Advertisement

5 komentárov

1 komentár

 1. qwietocok

  12. apríla 2008 at 19:36

  Caf ocino,
  aj my ťa všetci pozdravujeme, uži si zajtrajšok, nestrať sa v púšti, keby niečo, choď za slnkom, ak sa bude dať, odfoť fatamorgánu, bacha na obchodnikov s ťavami, no a hlavne šťastne docestuj naspäť (aj s darčekmi) 🤣

 2. ZOMBY

  14. apríla 2008 at 5:02

  Tenere 650 750 su dost oblubene jazdenky som zvedavi co ta nova dokaze tu v USA nadavaju ze mi europani vzdy vyzereme to najlepsie zevraj tenere nie je urcena pre USA zatial a celkovo yamaha tu ma dost velke omedzenia voci europe Tak isto KTM sa tu moc nehrnie KTM predajca sa nemohol dockat 990 adcenture ze vraj KTM tvrdi ze USA neni priorita? za prvy den co bola adventura vystavena dostal zalohy na 2.
  Na ten test som fakt zvedavi dufam ze to nebude len reklamny opis!!

 3. tomXX

  14. apríla 2008 at 11:15

  Mne sa paci to masiarstvo 😁

 4. VladiB

  14. apríla 2008 at 13:40

  Aj mne sa páčilo to masiarstvo. Včera sme mali riadnu zaberačku z Tenere, 300 km po Maroku z toho cca 6O km v púšti, piesku a kameňoch. Iba dva krát som sadol, zvyšok postojačky, mám parádne mozole na rukách. Teraz sedím v Amsterdame na letisku, ale žiaľ z oficiálneho fotorafovnia budem mať foto až niekedy na konci tohto týždňa. Inak by som zavesil daľšie foto a krátky článok z dojmov z Tenere. Kompletný test bude v Motomagazíne č. 6.

 5. TomThomas

  14. apríla 2008 at 18:51

  Hmmm sunka 😛

  Cital som par cestopisov a urcite je v Maroku na co pozerat , no a keby to bolo na novej tenerke tak
  by tomu uz nic nechybalo 🙂

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri